Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

sobota, 12 grudnia 2020

Dawcy

  Szczerski: Mój przekaz do kolegów z Solidarnej Polski jest jasny. Największym przegranym tej sytuacji jest polska opozycja. Niech tak zostanie – pisze 300Polityka.pl. – To jest jednak wielki polityczny mózg. Pasuje do Dudy idealnie – zauważa Tomasz Lis.

Jego sarkazm podziela Solidarna Polska. Michał Woś ujawnia, że rozważa się tam wyjście ze Zjednoczonej Prawicy. Przed brukselskim rozstrzygnięciem Zbigniew Ziobro mówił o braku zgody na sprzedaż suwerenności. Beata Kempa znacząco stwierdza, że czwartkowe porozumienie zawarto ku radości tych, którzy nigdy nie mieli Polski w sercu.

Jarosław Gowin ostrzega, że wyjście ziobrystów z koalicji byłoby równoznaczne z przyspieszonymi wyborami. Te zaś są niekorzystne dla Polski i Solidarnej Polski. Przeszedł więc nad zarzutem pani Kempy, równając interes partyjny z państwowym.

Ogólnie zaś chodzi o to, czy zbywca swoiście definiowanej suwerenności ma Polskę w sercu oraz czy mając ją gdzie należy można pozostawać z handlarzem w aliansie. Na domiar wszystkiego spełnienie postulatów opozycji ma być świadectwem jej klęski. Mamy więc po stronie dobrej zmiany więcej rzeczonych wielkich politycznych umysłów, co to nie mogą się oprzeć chęci nadużywania wielkich słów.

– Viktor Orban jest sprytniejszy niż Jarosław Kaczyński i lepiej rozumie świat Zachodu. Mówi po angielsku i uważnie czyta konserwatywną prasę. W Polsce się tego nie robi – wyjaśnia rzecz Anne Applebaum. Bo sprzeczności w przekazie dobrozmieńców świadczą o ich zagubieniu. Posługują się stereotypami i symbolami o znaczeniach, które sami wymyślają ad hoc. Nie są więc w stanie porozumieć się nawet ze sobą.  

Łatwo więc ich wygrywać dla własnych celów, jeżeli tylko nie zamierza się zgadywać, co naprawdę myślą. Dzięki temu Węgrzy mogą mieć złudną raczej nadzieję, że przed ich wyborami w 2022 roku nie zadziała jeszcze mechanizm blokowania funduszy, wedle mediów przejmowanych tam przez kamarylę.

Wszak od dawna wiadomo, że kiedy się jest przekonanym, iż zawsze ma się we wszystkim rację, najczęściej nie ma się jej wcale.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz