Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

środa, 31 maja 2023

Ślad

Ameryka jest zaniepokojona przyjęciem lex Tusk. Departament Stanu ma nadzieję, że ustawa nie będzie wykorzystana do wypaczenia wyborów. 

Rzecznik Praw Obywatelskich zwraca uwagę na przewidzianą tam karalność za czyny, popełnione niegdyś i nie przewidziane w kodeksie karnym. W dodatku w trybie natychmiastowym, bez oczekiwania na rozstrzygnięcie sądu. To zaś jest wadą rozpraw odwoławczych, do których uprawnia rzeczona ustawa. Tam bowiem wniesienie skargi nie wstrzymuje wykonania aktu lub czynności. 


Wedle mediów Orlen sprzedał Lotos ze stratą 4 mld złotych. Kupił go koncern, powiązany z Rosją. Zarządu Orlenu twierdzi, że innego chętnego nie było. Media pokazują jednak kwity, z których wynika, że Global Oil, amerykański koncern wyrażał chęć przystąpienia do przetargu. Oświadczono atoli Amerykanom, że już za późno. Było to rok przed transakcją z MOL-em, powiązanym z Rosją.

 

Może powstanie inkryminowanej komisji zawdzięczamy Danielowi Obajtkowi? Może powstała, aby uderzyć w nadmiernie rozpanoszony desant z Pcimia? Ameryka może też się da udobruchać takim tłumaczeniem. Bo Komisja Europejska już nie bardzo. Jesteśmy szczególnie zaniepokojeni polską ustawą o komisji, która może pozbawić obywatela praw bez możliwości odwołania się do sąduoświadczył komisarz Didier Reynders. Dzisiaj w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata na temat lex Tusk.


Ziobryści chcieliby więc znowelizowania ustawy. Autorzy wypierają się jej niektórych zapisów. Naukowcy rezygnują z udziału w Narodowej Radzie Rozwoju przy prezydencie. W nominalnie Zjednoczonej Prawicy znalazł się zatem kolejny powód do wewnętrznej wojny. 


Kto to jednak wie? Niezbadane są bowiem drogi polityki, kiedy kierują nią emocje. Będzie chyba piękna rejterada.

 

9 komentarzy:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. ,,Ameryka jest zaniepokojona przyjęciem lex Tusk. Departament Stanu ma nadzieję, że ustawa nie będzie wykorzystana do wypaczenia wyborów''.
    Mnie to zabrzmiało, jak ostrzeżenie przed możliwym nieuznaniem tak ,,skręconego'' wyniku wyborów...
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To bardzo prawdopodobne. Podobnie wygląda reakcją Komisji Europejskiej.
      Pozdrawiam również.

      Usuń
    2. Reakcja oczywiście

      Usuń
  3. Capo di tutti capi w Polsce Jarosław Rajmundowicz nigdy nie kierował się opinią Departament Stanu a tym bardziej Komisji Europejskiej. Wielokrotnie dawał temu wyraz.
    Tworząc sowiecką "czriezwyczajnaja komissija po bor’bie...", bez żenady demonstruje rosyjskie wpływy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ma wzorce postępowania na wschodzie. Teraz jednak może doprowadzić do marginalizacji Polski, jeżeliby PiS wygrał najbliższe wybory.
      Wtedy pozostanie nam tylko rola kopciuszka. Całe szczęście, że tymczasem Moskwa będzie osłabiona.

      Usuń
  4. "Wedle mediów Orlen sprzedał Lotos ze stratą 4 mld złotych. Kupił go koncern, powiązany z Rosją. Zarządu Orlenu twierdzi, że innego chętnego nie było. Media pokazują jednak kwity, z których wynika, że Global Oil, amerykański koncern wyrażał chęć przystąpienia do przetargu. Oświadczono atoli Amerykanom, że już za późno. Było to rok przed transakcją z MOL-em, powiązanym z Rosją."

    Czyli towarzysze złodzieje od Kaczyńskiego ewidentnie wysługują się Putinowi...

    OdpowiedzUsuń