Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

czwartek, 7 maja 2026

OZE

Ignorant ma opinię na każdy temat, ale wiedzy żadnej [Daisy Quotes].

Mamy OZE sroze w zastosowaniu. Jest wniosek o referendum, gdzie mamy odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy płacić dużo za energię odnawialną lub odrzucić unijną transformację i płacić jeszcze więcej za zagraniczny węgiel, który w dodatku jest droższy od naszego.

Najweselsze, że głosiciel wstrętu do alternatywnych źródeł energii korzysta z ogniw słonecznych. Obiecuje atoli ich likwidację, jak tylko uzyskiwany z nich prąd będzie droższy od pozyskanego z paliw kopalnych. Tyle że takiego nie ma pod słońcem.

Referendum więc ma odpowiedź we własnym pytaniu. Chcemy taniej energii, takiej jednakowoż z OZE sroze.

 


6 komentarzy:

  1. Znów zderzamy się z kwadraturą kół PIS-owskiego pociągu.
    Zamiast "drogiego" kredytu SAFE proponują tani kredyt z ujemnych zysków NBP. Teraz w miejsce "drogiego" OZE-sroze, proponują węgiel do którego wydobycia trzeba dopłacać.
    Natomiast specjaliści od łamania konstytucji chcą ją zmienić tak, by nie musieli zmagać się z tym problemem.
    -fere-

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Skutki przebywania w alternatywnym świecie są miażdżące dla populistów. Nie dostrzegają już własnej śmieszności albo mają w najwyższej pogardzie inteligencję swoich zwolenników.

      Usuń
  2. To zdecydowanie UCIECZKA od ZONDACRYPTO i udziału tejże [plus FSB] w wyborach prezydernckich tych i wcześniejszych z dudą w tle...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To możliwe. Niebawem media na pewno zaczną się tym bardziej interesować

      Usuń
  3. "płacić jeszcze więcej za zagraniczny węgiel, który w dodatku jest droższy od naszego."

    Wciskany Polakom przez Matołusza Morawieckiego, jako rzekomo "rosyjski", węgiel z kopalń tego surowca w części Ukrainy zajętej przez kacapów jeszcze w 2014 roku, podobno był tańszy od tego wydobywanego w zdominowanych przez pisiorską CRZZ (niegdyś NSZZ "Solidarność") polskich kopalniach!

    Jednak Matołusz biorąc te w 2021 roku nawet kilkanaście milionów ton węgla od kacapów rocznie (z tendencją wzrostową!), do spółki z zomowcem Du...dą podrzynał gardło polskim kopalniom tego surowca, które do tego zamykał i nieodwracalnie niszczył w tempie o wiele szybszym niż wymagały tego zawarte przez Polskę porozumienia - zapewne po to, żeby tak postawić Polskę i Polaków przed koniecznością pogodzenia się z radykalną podwyżką cen wciskanego Polsce przez Putina i Matołusza węgla z kopalń w Donbasie i innych zajętych przez kacapów ukraińskich zagłębiach...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nasz węgiel jest już bardzo głęboko, bo płytkie pokłady dawno wybrano. Słone wody, zalegające napad głębokimi pokładami dodatkowo komplikują jego urabianie. Kopalnie ponoszą koszty utrzymania związkóardz zawodowych i jak zwykle w uspołecznionych zakładach, rozdętej administracji. Wszystko razem powoduje, że jest on bardzo drogi. Jego wykorzystanie jest nieopłacalne. Utrzymanie węglowej energetyki skazuje nas na zależność od Rosji.

      Usuń