Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Ofiara

To jest tak, że z jednej strony trzeba się chronić przed zarazą, z drugiej przed kryzysem. Jedno przeczy drugiemu. Rząd uroczyście otwiera jakieś nowe plusy, które jednak natychmiast ogranicza. Na przykład dopłaty dla pozbawionych zarobku rodziców dzieci, które nie powinny same pozostawać w domach.
— Opozycja nie przedstawia żadnej konstruktywnej propozycji w tym zakresie. Żąda przesunięcia wyborów, sprzeciwia się przeprowadzeniu teraz wyborów, ale nie przedstawiają żadnego rozwiązania, które byłoby realne i nadawałoby się do przyjęcia. Taki mamy na dzisiaj stan — stwierdza prezydent. W sprawie jednak gospodarki padają gołosłowne zapewnienia, że Polacy sobie poradzą.
Tymczasem nasilają się protesty przeciwko tarczy antykryzysowej. Przedsiębiorcy strajkują, demonstrują i są poddawani represjom za łamanie zasad, opisanych w ustawie o zwalczaniu pandemii. Rzecz ma miejsce nie tylko w Katowicach, ale, jak pisze Bertold Kittel Z całego kraju płyną doniesienia o protestach ludzi pozbawionych pracy i pomocy.
Poczynania władz w tym względzie krytycznie ocenia Roman Giertych. — Nasza "tarcza" jest zwykłą propagandową kpiną Morawieckiego, podobną do promu, który rdzewieje, do miliona samochodów elektrycznych, do tysiąca obwodnic, do CPK, do Condora, do zepsutych maseczek z Chin przywożonych największym samolotem. Treść tej tarczy jest żadna, gdyż rząd zmarnował lub rozkradł nasze pieniądze. Proponuje więc, żeby otworzyć gospodarkę. Ryszard Petru chciałby, aby galerie handlowe udostępniono na takich samych zasadach, jak kościoły.
Z jednej bowiem strony władza prze do korespondencyjnych wyborów, które u bardziej w tym doświadczonych Bawarów spowodowały wzrost zachorowań, z drugiej naraża nas na paskudne skutki kryzysu. Szczepan Twardoch postępowanie polityków kwituje parafrazą słów Marii Antoniny: Nie mają chleba? Niech jedzą karty wyborcze.
W sumie więc, jeżeli już cierpieć, to nie dla dobra ideologii, nawet mimo to, że za nią jeszcze niedawno umierały miliony. Wszak od tego czasu cywilizacja poczyniła postępy.
A żyć trzeba.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz