Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

sobota, 22 września 2018

Tytuły

Nagłówki:
wPolityce.plCo za buta! Gersdorf postawiła warunki premierowi Morawieckiemu: Pozostaję nadal I prezesem z mocy konstytucji (pisownia oryginalna).
Karol Karski – Polska jest jednym z liderów demokracji, praworządności w Unii Europejskiej.
Kees Sterk, prezes ENCJ – Żaden kraj w Unii nie mówi, że Polska postępuje praworządnie. Jesteście sami.
Krystian Markiewicz, prezes stowarzyszenia Iustitia: Mamy obecnie kilka pytań Sądu Najwyższego i kilka pytań z sądów powszechnych, będziemy mieli skargę ze strony Komisji Europejskiej i cierpliwie czekamy na rozstrzygnięcie TSUE.
Jednocześnie pani Gersdorf zdradza szczegóły spotkania z premierem Morawieckim, bo i tak Onet poprzedniego dnia przedstawił dokładną relację z poufnego jakoby spotkania z Premierem. – Przedstawiłam mu swoje stanowisko co do warunków brzegowych: sędziowie zwolnieni z uwagi na 65. rok życia będą powracać na swoje stanowiska, a ja pozostaję pierwszym prezesem Sądu Najwyższego – mówi w na konferencji prasowej.
Najwyraźniej strona rządowa zmierza do ustępstw i najwyraźniej siły zachowawcze w partii starają się temu zapobiec. Komisja Europejska bowiem, jak pisze Reuters do poniedziałku wstrzymała skargę na nasze władze do ETS-u w wyniku niedawnej wizyty Mateusza Morawieckiego w Brukseli.
To właśnie inspiruje pana Karskiego do stwierdzenia, że Unia całkowicie zrezygnowała z zamiaru dochodzenia swoich racji, jakoby porażona naszą praworządnością. Tego już nie mowi, ale my w dodatku, w tajemnicy przed wyborcami PiS-u, przyjmujemy imigrantów nie tylko z Ukrainy, także z Azji i Afryki. A pozwoleń na pracę tymczasową więcej od nas wydaje w UE tylko Wielka Brytania – pisze Oko.press.
Od przedwczoraj zaś sędziowie stają przed rzecznikiem dyscyplinarnym, byli bowiem niepokorni. To znaczy niezależni. Wyrokowali lub procedowali zgodnie ze swoim sumieniem. Zadawali też pytania prejudycjalne europejskiemu trybunałowi. W najlepsze więc trwa proces tworzenia faktów dokonanych. Tymczasem tylko 8% policjantów nie planuje odejścia ze służby. Pozostali są niezadowoleni z sytuacji, w jakiej ich stawiają władze.
Wszystko razem prowadzi do wniosku, że w obozie rządowym pogłębia się podział. To nic nadzwyczajnego, ale dotąd wewnątrzrządowy konflikt nigdy nie wyniósł się do Brukseli.
Najwyraźniej buldogi wyrwały się spod dywanu i teraz całemu światu wieszczą to, co w Polsce od dawna opowiadają wtajemniczeni. Trwa bój. Jego zakładnikiem jest nasza pozycja w świecie, Unii, w naszych sumieniach.
A symbolem jest uśmiech prezydenta, psotnie piszącego coś na skrawku stołu Donalda Trumpa.

1 komentarz:

  1. "Komisja Europejska bowiem, jak pisze Reuters do poniedziałku wstrzymała skargę na nasze władze do ETS-u w wyniku niedawnej wizyty Mateusza Morawieckiego w Brukseli.
    I tu jest błąd !! Dziadowie powiadali "Chama to duś a jak sie zesr to go puść" bo działania Morawieckiego to nic jak chęć wykiwania UE.

    OdpowiedzUsuń

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.