Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

środa, 12 września 2018

Paradoksy

Wiadomości z wczoraj i przedwczoraj.
– Trzeba skończyć z tymi wszystkimi klikami, z tymi wszystkimi blatami – Kaczyński. 
– Konrad Adenauer zaczynał bycie kanclerzem mając 73 lata ...69 lat w polityce to jest sporo, ale to nie jest jeszcze wiek emerytalny – Kaczyński. 
Konrad Piasecki: 
– Jakie słabe strony ma prezydentura Andrzeja Dudy? 
Rzecznik Andrzeja Dudy: 
– Nie ma żadnych słabych stron. W Polsce po 89 były dwie wybitne prezydentury. Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy. 
– Jestem przekonany, że PiS wygra te wybory dlatego, że 3 lata przekonały Polaków, że jesteśmy ludźmi uczciwymi, skutecznie działającymi i potrafiącymi przynieść krajowi jak najlepsze rozwiązania [Macierewicz].
“Onet” pisze o dygnitarzu, mianowanym przez PiS, który po dwóch miesiącach urzędowania przyznał sobie ponad dwadzieścia tysięcy złotych nagrody. Właściwie pieniądze wypłacono po decyzji kolegium, którego obdarowany był członkiem wraz ze swoimi podwładnymi, ale nie on wnioskował o wyróżnienie. Czyli nie mamy tu do czynienia z żadnym “blatem”.
Prezes zaś naprawdę nie ma za nic ewentualnych wątpliwości nie tylko wyborców, kiedy pozostaje na swoim stanowisku pracy, a sędziów odsyła na emeryturę, bo skończyli ...65. rok życia?  Mamy też dowód na to, że skromność obecnej ekipy nie jest jej największą zaletą. O słabej zaś stronie prezydenta przytoczone właśnie preześne stwierdzenie mówi najdobitniej.
Skuteczność natomiast partii sprawującej rządy najlepiej w niedawnym czasie zaprezentowały prace zespołu rekomendującego prezydentowi sędziów. Przez jej sito przeszła osoba obciążona prawomocnym orzeczeniem branżowej komisji dyscyplinarnej. Jakoś nikt na to nie zwrócił uwagi.
Konsekwentnie jednak nie objawia się przywiązania do tradycji konspiry z lat osiemdziesiątych. Może dlatego prześladuje się obrońcę ówczesnych konspiratorów? Dawny adwokat, zaangażowany w obrony oskarżonych w procesach politycznych komuny, a teraz sędzia SN nie znalazł się w gronie osób, dopuszczonych do dalszego orzekania.
Kiedy fakty przeczą propagandzie, nowomowa rozwiąże wszystkie problemy. I nad czym się tu rozwodzić? Przecież już Jean Jacques Rousseau stwierdził, że mniejsza wiedza może oznaczać lepszą wiedzę. Szczególnie kiedy odbiorcy pamięć też mają niewielką.

1 komentarz: