Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

wtorek, 4 września 2018

Niekonsekwencje

Odczuwamy teraz skutki bezkrwawego przewrotu z 1989 roku. Taką refleksją podzielił się ze światem prezydent wszystkich Polaków. Czyli Polska by po krwawym przewrocie nie była w ruinie przed objęciem rządów przez PiS. Gorszy sort i kanalie nie prezentowałyby też zdradzieckich mord, bo wszystkim by zarządzali fachowcy starej dobrej daty. Wszak oni wtedy mieli podobne uzbrojenie, co mamy teraz, ale nowsze.
Urzędniczka Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu czynnie przystąpiła do naprawy błędu z 1989 roku, policzkując protestującą kobietę za wykrzykiwanie zakazanego nieformalnie słowa “Konstytucja”. Krewka osoba została wprawdzie przez medialną burzę zmuszona do złożenia rezygnacji z zajmowanego stanowiska, ale profesor prawa, Krystyna Pawłowicz apeluje do wojewody, aby dymisji nie przyjmował.
Łączymy Polaków, a nie dzielimy – zapewnia PiS-owska propaganda. Tu akurat jest solidny dowód, udział “Solidarnej Polski” w Zjednoczonej Prawicy. Kiedyś jej lider zarzucał Prezesowi tworzenie podziałów.
Reformujemy sądy, aby protestujący (antypolscy harcownicy) przestali być bezkarni – ujawniła była premier. W Pcimiu jednak wygwizdano ją na inauguracji roku szkolnego. Przedtem nie zaproszono pani Szydło na konwencję wyborczą PiS-u z udziałem Prezesa.
Jak ręczy obecny premier – nigdy w Polsce nie było tyle wolności, co teraz. Wedle prezydenta zaś protestujący swoim istnieniem dają dowód szanowania u nas Konstytucji. Reforma sądownictwa jest w toku. Była premier utrzymywałaby więc, że jej ugrupowanie zmierza nie tylko do ignorowania Konstytucji, ale i do zniewolenia narodu? Jeżeli by Komisja Europejska miała jakieś wątpliwości, teraz się ich chyba pozbędzie.
Unia jest przecież w cenie. Dowodzi tego pragnienie Kornela Morawieckiego, aby jego syn został europejskim przywódcą jak Donald Tusk. Jego zdaniem byłby lepszy.
Same więc sprzeczności. Tak to ponosimy konsekwencje tego, że dla poklasku roszczeniowców psuto transformację. Gdyby nie to, mielibyśmy już solidny kapitał, przyzwoite zarobki, niewielki margines biedy. Populizm się zawsze mści triumfem absurdu.

1 komentarz:

  1. W Polskiej historii bardzo wazną rolę odegrał kościół katolicki. Nie wiem czy była to rola pozytywna , czy negatywna. Ale ostoją kk jest wieś , ta sama która wycierpiała od pańszczyzny. dziś widać że kk idzie pod rękę z władzą.

    OdpowiedzUsuń

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.