Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

niedziela, 23 września 2018

Bonowanie

Kampania samorządowa. Prezes krzyczy, że niektórzy sędziowie pałają nienawiścią do własnej ojczyzny, narodu i dlatego trzeba naprawić sądownictwo, mimo że jest jednym z najsprawniejszych w Europie, jak wedle premiera przyznaje Bruksela. Grzegorz Schetyna krzyczy również, bo jego formacja wespół z samorządami zbuduje państwo nowoczesne. Z ogniem w głosie wtóruje mu nowa koalicjantka, znana jednak z tego, że gaśnie w kluczowym momencie, bo na przykład trzeba wyjechać z córką na narty.
Na tym tle wyróżnia się Piotr Ikonowicz. On, jako prezydent Warszawy skupi się na dostawach ciepła, gdyż w najbiedniejszych dzielnicach ludzie chorują z wyziębienia. Jak ciepłownicy nie obniżą cen, miasto pod jego przewodnictwem wykupi przymusowo ciepłownie i samo będzie grzało. Tanio.
Nie bierze pod uwagę faktu, że ceny energii u nas wzrastały już od lat dziewięćdziesiątych, od czasu kiedy dla ochrony konsumenta minister Porozumienia Centrum wprowadził koncesje i taryfy . Od tamtego więc czasu w ciepłownictwie można zarobić generując wysokie koszta (przysługuje dziesięcioprocentowa marża od nich) i obsługując płacących odbiorców. Dlatego jest w tej branży zastój inwestycyjny, skłonność do węgla (najdroższe paliwo, bo zasilanie nim nie poddaje się automatyzacji) tudzież niechęć do obsługiwania biedaków – jak przestają płacić, nie można przestać grzać. To i mamy energię najdroższą w Unii.
Czyli socjalizm będzie obecny przynajmniej w ciepłownictwie, tylko jeszcze bardziej. Aliści właśnie z eliminowania procesów rynkowych wywodzi się siermiężność tego ustroju, piwniczna szarość wymuszona przez najgłupsze oszczędności, daremne szukanie efektywności w rezygnacji z modernizowania. Pan Ikonowicz wie też skąd wziąć pieniądze. Znajdą się, jak “oni” przestaną kraść. Korupcja bowiem w ratuszu jest jego zdaniem na poziomie afrykańskim. Mamy więc i mity, które muszą zastąpić rzeczywistość.
A tutaj konkurencja jest niezwykle silna. Bo jak powiada Prezes, "Solidarność" sensu stricto powstała 17 września. I brał udział w tej operacji i to znaczący udział mój śp. brat. Jakiś tam malutki także i ja. Lech Kaczyński był też podobno ojcem polskiej niepodległości. A Lech Wałęsa i Porozumienia Sierpniowe? Kto to i co to jest?
Metody zaś działania? Też godne uwagi. Radio Gdańsk odwołało nagrodę Złotego Klakiera, przyznawaną przez tę instytucję na gdyńskim festiwalu filmowym. Bo nastąpiły okoliczności uniemożliwiające pomiar długości oklasków. Zaś ta wstrętna publika wedle dziennikarzy najdłużej oklaskiwała “Kler” Smarzowskiego, a to niesłuszne dzieło. Jeżeli więc podziwia niewłaściwie, nie podziwia wcale?
No i efektywność jest tradycyjna. Wbrew szumnym zapowiedziom Polska staje się państwem imigracyjnym i w 2060 roku przybysze będą stanowić u nas 14% obywateli.
A dziurawe chodniki? A kogo to obchodzi, kiedy bój idzie o sprawiedliwość społeczną albo w kwiatki, zielona, czy jakoś tak. Naszą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.