Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

wtorek, 21 stycznia 2020

Zderzenie

Koalicja Obywatelska wnioskuje, aby NIK sprawdziła doniesienia o wyprowadzeniu milionów złotych z kasy CBA. Rzecz się prezentuje perwersyjnie w kontekście niedawnej kontroli oświadczeń majątkowych szefa Izby przez Biuro, co obok doniesień medialnych również zaowocowało osławionym planem B, ostatnio podobno zarzuconym. To daje obraz aktualnej sytuacji w obozie władzy.
Obie bowiem rzeczone instytucje są obsadzone przez dobrą zmianę. Obie też stanowią bardzo istotne elementy kontroli nad państwem. I obie są najpierw przez okoliczności, potem przez opozycję nastawiane przeciwko sobie. A przecież przeciwników dobrej zmiany zarówno media jak i władze traktują jako bezsilnych.
Niemoc opozycji ma wynikać z jej samoograniczenia. Przejęta bowiem poprawnością polityczną wzdraga się przed stosowaniem języka, którym posługuje się władza. Ma to ją stawiać w przegranej sytuacji wobec znacznej liczby wyborców, którzy jakoby tęsknią za krzepą systemu za nic sobie biorącemu skrupuły. Kiedy bowiem płoną lasy, nie czas na troskę o róże.
Jak słowna agresja wygląda w praktyce i jak działa, można się przekonać słuchając również wypowiedzi Władimira Putina na temat historii Polski. Znamienny jest też skutek, jaki podobna do dobrozmiennej retoryka prezydenta Rosji osiąga w świecie. Po naszej stronie staje nie tylko coraz częściej nas z innych powodów krytykująca Ameryka, ale i Niemcy, stale przecież atakowane przez dobrą zmianę. W Polsce zaś cała klasa polityczna się przeciwstawia formie rosyjskich zarzutów, praktykowanej u nas jednak przez jedynie słuszną propagandę.
Bo zasady są ważne. Bez nich by nie było zachodniej cywilizacji. I dlatego obserwując u siebie kolizje dwóch przeciwstawnych światów propagandy musimy mieć świadomość naszego miejsca. Przecież pomyłki polityki wynikają li tylko z deptania pryncypiów i poddawania jej emocjom.
A sposób działania urzędów państwa jest skutkiem przestrzegania albo lekceważenia zasad przez rządzących polityków. Nie ma na to rady.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.