Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

poniedziałek, 21 lipca 2014

Prawidłowości

Stres powoduje upośledzenie ukrwienia tych narządów, które nie są bezpośrednio zaangażowane w obronę zagrożonego organizmu. Ciągłe przebywanie w niebezpieczeństwie, także urojonym, powoduje w końcu zanik wyższych funkcji mózgu na przykład. Dlatego się właśnie żołnierzy wycofuje na okresowy wypoczynek od walki.
Politycy jednak nie dają odetchnąć swoim elektoratom, które mentalnie tkwią w oblężonej twierdzy i ich zwolennicy się chyba wyzbyli możności logicznego myślenia. Czemu by bowiem innemu można było przypisać stwierdzenie, że gdyby właściwie zareagowano na katastrofę smoleńską, nie byłoby teraz ukraińskiego dramatu pasażerów samolotu malezyjskich linii lotniczych.
 
Świat przeszedł do porządku dziennego nad smoleńskim dramatem, bo ten był wynikiem oczywistego zbiegu okoliczności, u podłoża których leżało pogwałcenie zasady omijania przyziemnych stref ograniczonej, czy jak w tamtym wypadku całkowicie zniesionej widoczności. Na nic się zatem nie zdały usiłowania umiędzynarodowienia dramatu czynione przez głosicieli teorii zamachu. Nikt się za granicą nie chciał angażować nawet w komentowanie tragedii, która by nie mogła zaistnieć, gdyby samolotu nie wprowadzono we mgłę. Wobec takiej konstatacji wszelkie próby przedstawienia innych wersji wypadku traciły wszelki sens. Deprecjonowały tylko smutek wielu ludzi.
 
Teraz się świat angażuje w dzieło odszukania sprawców zestrzelenia samolotu nad Ukrainą, bo nie ma najmniejszych wątpliwości, że pasażerski statek powietrzny został strącony podczas rutynowego rejsu międzynarodowym korytarzem powietrznym. Sprawcy chwalili się nawet początkowo swoim “sukcesem” w Internecie. Możemy też na bieżąco obserwować zacieranie śladów, ograniczanie dostępu specjalistów do wraku, czy profanowanie zwłok ofiar. To samo co się u nas w swoim czasie starała wmówić opinii publicznej propaganda zwolenników hipotezy o spisku, który jakoby doprowadził do smoleńskiego dramatu.
 
Teraz jak na dłoni widać różnicę między urojonym a rzeczywistym zamachem. I wyraźnie też widać rolę logicznego myślenia w uprawianiu polityki, które jest niezbędne do uzyskania międzynarodowego poparcia dla swoich tez.
 
Świat jednak nie oszalał. Na szczęście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.