Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

sobota, 25 lutego 2017

Paniska

Noblesse oblige. Dlatego pani premier nie jeździ pociągami, bo jest chroniona. Królowa Elżbieta najwyraźniej nie, bo w sieci krążą jej zdjęcia, wykonane podczas wysiadania z pociągu. Chociaż przy okazji ujawnienia naszych arystokratów polityki okazało się, że t są często fotografowani. I zestawiani z innymi zdjęciami. Ba, czasem są prezentowani w sytuacjach bardzo podkreślających ich kastowy status.
Bo też są oczywiste powody tego, aby nasi nowi panowie dostrzegli w sobie błękitną krew. Okazuje się, że pospólstwo nie dorównuje im intelektem. Chociaż zawsze są wyjątki. Jak na przykład więzień, którego wbrew procedurom przewieziono do innego zakładu karnego, bo sam Prezes się za nim ujął. Niektórzy też pozwalają sobie na zaprzeczanie konstatacjom znawców, publikując kontrowersyjne sugestie, źle brzmiące w oczach ludzi bardziej wrażliwych na formę krytyki.
Nie wszyscy bowiem uznają status naszych błękitnokrwistych wybrańców. Organizatorzy Dudaskiego Tłustego Czwartku wycofali się z imprezy na wieść o przybyciu tam prezydenta Dudy. Powiadają, że nie chcieli uczestniczyć w PiS-owskim wiecu. Na ich miejsce powołano więc innych dudziarzy, bardziej skłonnych do zaakceptowania politycznej hierarchii i impreza się odbyła jak należy.
Także uhonorowanie przez prezydenta narodowo katolickiego poety nagrodą “Zasłużony dla polszczyzny” odbyło się wbrew Radzie Języka Polskiego. Niewątpliwie słusznie. Przecież inny kompetentny wyraziciel tego nurtu jest przypadkowym wprawdzie, ale jednak pionierem, który pierwszy kreacjonizm uznał za kontrewolucję, czyli wyraziście nazwał alternatywę dla herezji wyznawanych przez “wyjące, kwiczące i ryczące” [klasyk] lewactwo. Światowe w dodatku.
“Skandalem jest mówienie jednej rzeczy, a robienie drugiej, to podwójne życie we wszystkim” – mówi papież Franciszekdodając, że lepiej już nie wierzyć w Boga niż być dwulicowym. Jak się to ma do niedawno odkrytej pańskości, trudno powiedzieć. Jeżeli jednak przyjąć stanowisko Jana Lityńskiego, o innym świecie, w którym tkwią przedstawiciele ludu, to wszystko jest w porządku.
Inne bowiem światy mają inne standardy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.