Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

niedziela, 4 czerwca 2017

Gradacja

Chłop potęgą jest i basta
Ale większą jest niewiasta [Sztaudynger].
Widok dzieci niecierpliwie wspinających się na kraty bramy, zamykającej ogrody URM-u poprzedziły doniesienia z organizowanego tam dla nich pikniku. Maluchy czekały, aż pani premier da znak, brama się otworzy i zakosztują zabawy. Na razie mogły tylko przewidywać radości, których za chwilę doświadczą. Chwila się przedłużała, bo jakoś nie zdążono na zapowiedzianą godzinę albo dostosowano się do kanonów punktualności, znanych raczej z okresu, kiedy to obywatel nie bardzo był podmiotem.
– Takie dni są po to, byśmy byli razem, byśmy pamiętali, że zawsze najważniejszy jest uśmiech dziecka – mówiła na pikniku pani premier.
W zabawie brali udział także ministrowie. Pokazano symulatory jazdy, psy celników i… wypchane sarny, również aby dzieci wiedziały “po co las służy” (sic!). W sumie sympatyczna impreza.  
– Kobieta nie jest równa facetowi. Kobieta jest słabsza – powiedziała wcześniej pani Pawłowicz. Niektóre są jednak nawet fizycznie silniejsze od przeciętnego mężczyzny.
– Zaakcentowałam swoje poparcie w "czarnym marszu". Jestem absolutnie przerażona tym, co robi nasz rząd. Nie zgadzam się na to, by ktoś miał decydować za nas - kobiety. Że ktoś, kto nigdy nie był w związku, kto nie ma dzieci, nie wie, co to rodzina, chce rozstrzygać o tym, czy matka ma umrzeć, zostawić resztę rodziny. To jest jakiś kosmos – powiedziała Agnieszka Rylik.
A dzieci też mają coś mądrego do powiedzenia.
– Trzeba jeść. Nie za dużo, nie za mało. Ale na pewno trzeba jeść. A poza tym dbać o swoje rośliny, dbać o swoje zwierzęta. I tyle – tak przedszkolny ekspert formułuje przepis na dobre życie.
Nie wszystkie więc panie wydają się słabe, chociaż pani Pawłowicz wszystko wie lepiej. Jeżeli tak, to co dopiero mówić o dziecku? Musi być słabsze. Dobrze więc, że przynajmniej jego uśmiech jest dla nas najważniejszy. Facet zaś nie musi się już martwić o wszystko. To czemu przymusza niektóre kobiety, aby głosiły swoją słabość?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.