Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

czwartek, 8 czerwca 2017

Sposób

Cały gabinecik na bruczek” [Dołęga-Mostowicz].
Były rzecznik PiS-u napomina swoją niegdyś partię, aby wymyśliła coś nowego, bo 500+ traci właściwości promocyjne. Podobnie zresztą wedle Adama Hofmana powinien uczynić prezydent i już teraz rozpocząć kampanię wyborczą, aby nie stracić szans na reelekcję.
Wydaje się, że posłuchano jego napomnień. Chyba wyrazem tego jest wyjazdowe posiedzenie rządu w Zakopanem, gdzie zarówno prezydent, premier i cały gabinet wziął udział w obchodach jubileuszu stulecia objawień fatimskich.
Minister spraw wewnętrznych zapowiedział, że tegoroczny “Przystanek Woodstock” nie uzyska pozytywnej opinii policji o bezpieczeństwie imprezy. Kiedy w ubiegłym roku wystąpiły wątpliwości co do bezpieczeństwa Światowych Dni Młodzieży, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oświadczyła, że nie ma żadnych obaw, bo “Mamy zawarty pakt z Janem Pawłem II, który od początku patronuje temu wielkiemu świętu młodych ludzi”.
Trudno się tu oprzeć wrażeniu, że demonstracyjny udział czynników oficjalnych w obrzędach religijnych oraz eksponowanie wiary w pomoc sił nadprzyrodzonych ma podłoże polityczne. A przecież wedle Konstytucji jesteśmy państwem neutralnym światopoglądowo. Poczynania naszych władz są od dawna traktowane jako sygnały świadczące o odstąpieniu od tych pryncypiów. Aliści nie chodzi chyba o uczynienie z Polski państwa wyznaniowego. PiS był temu niegdyś stanowczo przeciwny, właśnie po to aby nie wstąpić na najkrótszą drogę do dechrystianizacji państwa.
Trudno też przypuszczać, że ostentacyjne pozyskiwanie poparcia Kościoła zapewni wzrost popularności partii, o którym mówi Adam Hofman. Niegdysiejszemu rzecznikowi chodzi o nowy czynnik gry politycznej, a nie powtarzanie wykorzystanych już jej elementów.
W takiej sytuacji trudno się dziwić, że się nasilają pogłoski o rychłej rekonstrukcji gabinetu. Chociaż trzeba przypomnieć, iż w chwilach przełomowych 2007 roku PiS pozostał sobą, tylko bardziej.
Tak czy owak zainteresowanie partią utrzymuje się na niezmiennym poziomie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.