Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

środa, 19 lutego 2020

Dialektyka

Wedle profesora Jassema, onkologa, można znacząco poprawić naszą pozycję w walce z nowotworami, jeśli ochrona zdrowia otrzyma dwa miliardy, przeznaczone przez dobrą zmianę na rządowe media. Pod względem ochrony przed rakiem jesteśmy bowiem w ogonie Europy. Około dziesięć tysięcy ludzi w ciągu roku niepotrzebnie umiera na tę chorobę. To mniej jak z powodu smogu, któremu naukowcy przypisują ponad czterdzieści tysięcy przedwczesnych zgonów rocznie, ale jednak też dużo.
Wszystko to na razie nie przemawia do rządzących polityków. Zdaniem wyrazicieli władz ochrona zdrowia otrzymuje teraz znacznie więcej pieniędzy, niż to było w czasie konsumowania ośmiorniczek. Nie tylko to nie robi na nich wrażenia. Nie przyłączyliśmy się też do europejskiej polityki klimatycznej, rezygnując z miliarda euro i ogłaszając to jako sukces.
Rzeczywistość poznaje się przez konfrontowanie informacji z własnymi doświadczeniami. Kiedy się je kształtowało poprzez osiągnięcia Peerelu, nie ma się wielkiego współczucia dla słabych. Liczy się proletariacka krzepa. W dobrej zmianie więc, podobnie jak w komunizmie przede wszystkim chodzi o zemstę na elitach, a gdy się jej dokona, i tak zapanuje powszechna szczęśliwość. Także więc odpowiadająca jej zdrowotność i ekologia.
Czyli o losie naszych chorych, podobnie jak zresztą o smogu zadecyduje polityczna kalkulacja. To zaś chyba przesądza o finansowym wsparciu propagandy. Bo to przecież świadomość określa byt. Pierwszy zatem sort i tak nie uwierzy, że dobra zmiana jest zła. Posiadacze zaś zdradzieckich mord w żadnym wypadku nie porzucą swoich animalnych preferencji. A wedle jedynie słusznej ideologii centrum u nas nie istnieje. Nie czas więc żałować róż, kiedy płoną lasy.
Czy to przyspieszy upadek dobrej zmiany? Na pewno, niezależnie od przyjętego rozwiązania problemu. Albo zhańbi się ona uległością wobec żądań drugiego sortu, albo udowodni nieczułość na nieszczęście. Wpakowała się bowiem w klasyczną pułapkę arogancji.
Poza tym żadna ideologia nie pasuje do rzeczywistości. Każda jest mitem. W każdej więc wszystkie warianty są błędne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.