Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

wtorek, 11 lutego 2020

Przesadyzmy

Coraz silniejsza gospodarka, coraz mocniejsza armia, coraz większe znaczenie na mapie Europy. Polska się rozpycha i ma ambicje. To powoduje kontrakcję. Czy wytrzymamy?” Tak Tygodnik_Sieci, jak sam o sobie pisze “odważny tygodnik młodej Polski” buduje dobre samopoczucie dobrej zmiany.
Fromm tłumaczy sukcesy populistów tym, że zapowiadają realizację potrzeb ludzi, którzy nie znajdują w sobie dostatecznej determinacji, aby je zaspokoić samodzielnie. Taka niemożność powoduje stłumioną wrogość do otoczenia. Nie rozładowana zła emocja budzi sadomasochistyczne skłonności. Ludzie dotknięci tą przypadłością z jednej strony odczuwają radość z zadawania psychicznego bólu innym, z drugiej pokornie podporządkowują się wodzowi, za nic sobie mającemu ich inteligencję.
Jeżeli w dodatku, jak zauważa profesor Mikołejko, mamy u nas pokaźny odsetek obywateli, co to “ich chata z kraja”, łatwo sobie wytłumaczyć powody, dla których oczywiste niedorzeczności dotąd nie powodowały odrzucenia oferty dobrozmieńców.
Aliści wszystko do czasu. Dobra zmiana traci poparcie z miesiąca na miesiąc. Najprawdopodobniej żelazny elektorat pozostanie przy niej, ale to poniżej 30% wyborców. Obojętni zaś nie zagłosują na formację, która spowodowała chociażby wzrost cen.
Zwłaszcza że nadal obraża ich inteligencję, każąc wierzyć w oczywiste nieprawdy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.