Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

środa, 20 grudnia 2017

Komunały

Sędzia Tuleya znowu obudził emocje wyrazicieli PiS-u. Sąd pod jego przewodnictwem uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie posiedzenia w Sali Kolumnowej Sejmu z grudnia ubiegłego roku. W wyniku tego okazuje się, że “jest przeciwnikiem obecnej władzy, dowodem na to, że wymiar sprawiedliwości powinien przejść gruntowną reformę”.
Mamy i inne dowody. Na przykład, że nie lekceważymy Unii w jej trosce o los uchodźców. Naszym ministrem od pomocy humanitarnej dla nich stanie się Beata Kempa, najlepszy fachowiec w tym względzie. Podobnie jak mianowanie Marka Suskiego, który się ma jąć spraw personalnych dowodzi ważności podejmowanych przezeń spraw.
Kwestionowanie wyroków sądowych jest w istocie podważaniem ustaleń fachowców. Kiedy spec od budownictwa na przykład stwierdzi, że budynek grozi zawaleniem, wyprowadza się stamtąd ludzi, nawet kiedy jeszcze nie ma rys na jego ścianach. Pacjenci łykają potulnie gorzkie leki, mimo że się od nich nie stają zaraz zdrowi.
Fakt więc, że sędzia wydał wyrok nie po myśli kogoś, nie będącego znawcą prawa, nie może o niczym przesądzać. Nade wszystko zaś o tym, że trzeba wszystkich sędziów wziąć pod kuratelę polityków. Oznaczałoby to, że się oni znają lepiej na prawie od prawników.
Jeżeli by jednak tak miało być, to byłoby ogromną rozrzutnością przeznaczanie czołowych postaci z PiS-u do załatwiania spraw raczej drugorzędnych. Bo niezależnie od grzecznościowych oświadczeń do politycznych synekur należy zaliczyć organizowanie instytucjonalnego pomagania uchodźcom, których u nas nie ma. Podobnie prowadzenie rejestru zatrudnionych. Wszak o składzie personelu w URM-ie i tak decyduje kto inny.
Może więc chodzi o zaprzeczenie pogłoskom, wedle których PiS cierpi na brak kadr, a nieufność nie pozwala mu na angażowanie ich “z ulicy”? Aliści PiS ma znakomitych fachowców, wystarczy posłuchać stosownych oświadczeń w tym względzie, aby się pozbyć wszelkich wątpliwości.
Jedno jest pewne, nie tylko dnia i godziny nie znamy, ale także motywów. I to nam musi wystarczyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.