Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

środa, 6 grudnia 2017

Ulga

Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska. Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacypo naradzie kierownictwa PiS-u nocą napisała na Twitterze pani premier. Żegnała się ze stanowiskiem?
Czyżby Prezes uznał jednak, że inny prezes ministrów lepiej zadba o rodzinę, ochroni wartości i zapewni bezpieczeństwo? Ba, że ów następca bardziej jest przekonany, iż Polska jest najważniejsza, ambitna, chrześcijańska, tolerancyjna (chyba z wyjątkiem dla wiadomych obliczy) i tworzy wzorzec dla Europy? To malejące wprawdzie ostatnio, ale przedtem jednak większe poparcie niż w czasie wyborów już o niczym nie świadczy?
Chociaż najlepiej może nie idzie. Komisja Jakiego, która miała zgnębić Platformę przerwała na jakiś czas obrady wskutek zagrożenia ...żyrandolem. Nie, nie tym szczególnie pilnowanym. Tym co zdobił sufit nad komisyjnym stołem. Nie tylko zaś komisja, ale żadne “Nigdy, Przenigdy Nieomylne Prezydium” [z obrzędów barbórkowych] nie może być fizycznie zagrożone bez udziału sił nieczystych.
Przecież już od przedwczoraj rzeczone gremium jest w konfuzji. Zeznania lokatorów kamienicy o losach najbardziej rzekomo obciążających PO uderzają raczej w PiS-owską administrację z czasów najlepszych rządów w Polsce i na świecie. Byłaby więc obecna ekipa odpowiedzialna za błędy poprzedniej? Wyznawane przez partię wartości nie pozostawiały by tu pola do dyskusji.
Jest jeszcze jeden aspekt zamieszania. Typowany przez media na nowego premiera Mateusz Morawiecki jest wiązany z prezydenckim raczej sposobem postrzegania dobrej zmiany. Prezydent zaś jest zdaniem Elżbiety Jakubiak (swoją obecnością w mediach znaczącą każdy przełom) ustawiany jako lider konstruktywnej opozycji.  Znaczyłoby to, że misja Antoniego Macierewicza, pozostającego w sporze z Andrzejem Dudą nie dobiega końca? Czyżby pomogła jego obecność na urodzinach Radia Maryja?
Podsłuchano też rozmowę Jana Szyszki z Beatą Szydło. Minister środowiska pytał, czy może we środę udać się na audiencję “u Franciszka”. Otrzymał odpowiedź, że do czwartku chyba nie będzie odwołań, więc może.

Na razie więc wszystko pozostaje w zawieszeniu. Prezydent odczytał orędzie w swej wymowie równoznaczne z nocnym wpisem pani Premier. Ogólnie pochlebne dla PiS-u. Chyba więc wszystko pozostaje po staremu i najlepszy rząd nadal nie ma sobie równego. Do czwartku, ale jednak.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza