Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

poniedziałek, 18 grudnia 2017

Wytrwałość

Wygląda na to, że coś jest nie tak z naszymi cholernymi okrętami [David Beatty, dowódca krążowników w bitwie jutlandzkiej].
Podobno jednak będzie rekonstrukcja. Od dzisiaj, a nie od stycznia. Przeprowadzi się ją wedle ustalonego wzorca. Zastępcy zostają szefami, byli szefowie zaś… tak daleko wiedza mediów nie sięga. Powinni być zatrudniani jako wice, jeżeli rzecz jest prowadzona wedle reguły zapoczątkowanej zmianą premiera, aliści konsekwencja nie jest chyba największą zaletą naszych władz.
Już więc jest wymieniany wyjątek: Marek Suski, dotychczas tylko zastępca przewodniczącej komisji śledczej zostanie nowym szefem gabinetu nowego premiera. Czyżby szli za sugestią Krzysztofa Łapińskiego i przygotowywali go do dalszej kariery?
Rekonstrukcja nie jest tym, co najlepiej przyjmują zwolennicy PiS-u. Wyraźnie się w tym mogła zorientować Magdalena Ogórek. Podczas swego programu z publicznością dopuściła do głosu jednego z widzów a ten wyraził niezadowolenie z odebrania stanowiska Beacie Szydło. Ba, przy aplauzie zgromadzonych skrytykował Mateusza Morawieckiego za sprowadzanie obcego kapitału do najbogatszego państwa w świecie, Polski.
Widz był oczywiście niesprawiedliwy. Inwestycje zagraniczne w Polsce topnieją od 2016 roku pomimo informacji, że jest przeciwnie. Najwyraźniej słuchacz pani Ogórek oficjalne stwierdzenia odczytywał dosłownie, zamiast stosować do nich zasady nowomowy. Wedle tejże Polska jest też, jak ów pan wspomniał, najbogatszym państwem. Najlepiej to obrazuje Gazeta Prawna, za NBP donosząc, że systematycznie rośnie odsetek pracowników, wynagradzanych najniższym ustawowym zarobkiem.
Ale wszystko po kolei. Przecież na razie PiS kształci kadry. Kiedy ich przedstawiciele poznają chociażby historię, nawet w szczegółach – z imieniem carycy włącznie – awansują. Ich zaś poprzednicy nie przechodzą do rezerwy, lecz szlifują umiejętności w oczekiwaniu na kolejną rekonstrukcję.
A bogaci też jesteśmy, wszak wartości mamy w poważaniu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza