Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

piątek, 16 lutego 2018

Natura

– Wierzymy w sondaże, a one są nieprawdziwe. Są dla nas zbyt dobre, żeby były prawdziwe. Weźmy to pod uwagę – tak Jarosław Kaczyński mówi o badaniach opinii publicznej, którymi się upaja jego formacja. Trudno mu odmówić racji. Bo i wpadki są coraz częstsze i coraz bardziej komiczne.
Wczoraj TVN24 powtarzało informację o nagrodach, przyznanych w tym roku prezydenckim ministrom, zestawiając je z reakcją jednego z beneficjantów na podobny krok prezydenta Komorowskiego sprzed dwóch lat. Wtedy, jako wyraziciel PiS-u obecny minister rozdzierał szaty nad marnotrawstwem publicznego grosza, teraz… . W tym kontekście obecne wypominanie przez media niegdysiejszych posądzeń opozycji o modły w intencji zwrotu ojczyzny dojnej wydają się niegodną łatwizną.
Znalazły się i niespodziewane dotacje w obrocie medialnym. Ekstraordynaryjnie przyznawane tuż przed dymisją. Małżonek odchodzącej pani premier może się pochwalić specjalną subwencją, przyznaną kierowanej przezeń szkole przez ...małżonkę, z premierowskiego funduszu rezerwowego. Rzecz miała pozostawać w tajemnicy, ale… .
Więcej, Oko.press informuje, że rządy Donalda Tudka i Ewy Kopacz nie przyznawały sobie nagród. Nie można więc w propagandzie wykorzystać klasycznego chwytu erystycznego PiS-u, wedle którego jego gabinet powiela tylko poczynania poprzedników, tyle że dużo mocniej. To jak tu z tego wybrnąć?
Tym bardziej, że Komisja Europejska zamierza jednak uzależnić wypłatę funduszy europejskich od praworządności dotowanych państw. Zupełnie więc nie da się przywołać nikczemności Platformy, kiedy cnota władzy będzie mierzona liczbą otrzymanych miliardów.   
PO przegrała, bo jej ministrowie dali się podsłuchać podczas odreagowywania stresu z pracy dezynwolturą, prezentowaną podczas odpoczynku. PiS więc nie daje swoim ministrom szansy na gromadzenie napięć i “rekonstruuje” ich zanim to nastąpi. Z wczorajszych doniesień daje się wnioskować, że skutkiem takiego postępowania może być wzmożona rozrzutność.
Dobrze, że Prezes potrafi realnie ocenić swój sukces. Czy będzie w stanie zaradzić wszystkim niebezpieczeństwom, które on powoduje?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza