Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

piątek, 19 lipca 2019

Maksymizm

Mieli radośnie ujawniać majątki małżonek i małżonków, ale nie zdążą w tej kadencji, mimo że Prezes publicznie zapowiedział to jeszcze w maju. Mają bowiem pilniejsze sprawy. Poprawią ordynację wyborczą, dzięki czemu ich zwycięstwo wyborcze ogłosi słuszny skład sędziowski.
Poza tym została podpisana przez prezydenta ustawa autobusowa, uchwalona wprawdzie w maju, ale intensywnie dyskutowana. Trzeba bowiem przywrócić zamknięte z powodu nierentowności połączenia autobusowe. Teraz się staną rentowne, jak radomskie lotnisko po rozbudowie. Kiedy się przywróci osinobusy, to i komunikacja się opłaci. Wszak będzie bliżej Afryki. Nierentowna zaś będzie księżycówka, którą się jednak zalegalizuje, bo “alkohol jest elementem kultury w Europie” (sic!).
Wszystko więc w nurcie dobrej zmiany jest jak należy. Biskupi są przeciw liberalizmowi i seksualizacji dzieci oraz związkom partnerskim. Wykształciuchy bezskutecznie protestują przeciwko poczynaniom dyrektora Muzeum Narodowego. On bowiem nie tylko się pozbył liberałów, ale i zlikwidował niesłuszne wystawy, zastępując je należytymi. Nikt ich wprawdzie nie chce oglądać, ale są poziomem zbliżone do wzmiankowanych osinobusów, czyli również bliżej słusznym standardom.
Na arenie międzynarodowej jest jakby gorzej. Pani Szydło nie została szefową komisji w Parlamencie Europejskim. Puszczono wprawdzie plotkę, że w zamian Polska uzyska stanowisko komisarza, aliści wczoraj się okazało, że to ci wstrętni liberałowie zagroziliwystawieniem swego kandydata. W wyniku tego EKR by straciła komisję i pod naciskiem konserwatystów PiS, niezłomne niczym... długopis, musiało zrezygnować z kolejnej próby wystawienia swojej kandydatki.
Ale furda polityka zagraniczna. Prezes jest uśmiechnięty bo przed każdymi wyborami do Sejmu ma przyjazne usposobienie. Wszak postrzegamy ideę i jej ikonę. Tę drugą wyraźniej. Nie wymaga bowiem myślenia. Dlatego w słabosilnych głowach obecny jest głównie obraz osoby zadowolonej z życia. Smutasów nie wybierają.
A po wyborach? Prościzna. To, co się po prostu należy. Suum cuique.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza