Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

niedziela, 21 lipca 2019

Przeznaczenie

Wedle Gazety Wyborczej CBA odkryło korupcyjny układ, podobny do przedstawionego w serialu Ranczo. Kiedy jednak doszło do fazy postawienia zarzutów, z jednym wyjątkiem odstąpiono od ścigania jego uczestników. Należeli bowiem do jedynie słusznej formacji, a wysoki urzędnik usłyszał z ust jeszcze wyżej stojącego polityka, że “jeśli chcemy mieć masowe poparcie, to musimy pewnych ludzi tolerować”.
Jak wiadomo jedna jaskółka nie czyni wiosny, ale ich gromady dają do myślenia. A mamy coraz więcej doniesień zarówno o podwójnych standardach, jak o pisiewiczyzmie. Wszystko zaś nadal w podniosłej otoczce propagandowej. — Myślę, że prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz będzie nam dziękować za kilka lat, że wreszcie Westerplatte wygląda godnie, bez wstydu, zażenowania, bo tak niestety wygląda dziś — mówił wiceminister kultury o kolejnym, “godnościowym” wywłaszczeniu samorządu.
Klientelizm ma długą historię w polityce. Wyrasta z grup interesu, dążących do osiągnięcia korzyści majątkowych na razie bez sięgania po władzę. Otwiera jednak drogę dla oligarchii, która jest najczęściej wynikiem rozpadu wartości, tworzących pryncypia władzy. Pojawia się zaraz za skorodowaniem ideologii przez hipokryzję, kiedy pragnienie bogactwa przeważa nad żądzą chwały, osiąganą przez idealistów dzięki wzniosłej, ale mało praktycznej ascezie.
Mielibyśmy zatem do czynienia z niepokojącymi sygnałami o tendencjach zdradzanych przez dobrą zmianę. Oby to tylko były pozory, ale...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza