Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

niedziela, 14 lipca 2019

Mniemania

— Leki w Polsce są tanie i dostępne — tak mniej więcej marszałek Senatu tłumaczy“przejściowe” niedobory medykamentów. Po podobnej argumentacji w sprawie żywności Gierek się grubo przed Sierpniem naciął na protesty w Radomiu, Ursusie, Lublinie i gdzie tam jeszcze.
— Kryzys w edukacji wymyśliły media. W tym roku jest podobnie jak w poprzednich latach — tak jakoś mówi ...minister środowiska. Może i ma rację. Tym bardziej, że dawno odkryto, iż nie matura, lecz chęć szczera zrobią z ciebie ...właśnie.
Karuzela stanowisk w spółkach skarbowych trzeszczy z przeciążenia. Takiej sytuacji nigdy w naszej historii nie było. Jej aktywności towarzyszą gigantyczne odprawy dla wypadających z obiegu. Wymyślono nawet stosowny termin dla tej akcji: pisiewiczyzm.
Wedle “Wiadomości” TVP brytyjski bank HSBC umieścił Polskę na trzynastym miejscu pośród państw, w których się żyje najlepiej na świecie. Nie dodał wszakże, że ten luksus dotyczy wyłącznie zagranicznych specjalistów, dla których Wietnam (10 miejsce) i Turcja (7 miejsce) są lepsze.
— Żeby rządzić, nie trzeba być geniuszem. Trzeba być uczciwym — tak na początku bieżącego roku mówił Prezes. — Tylko w kłamstwach i manipulacjach trzymają wysoki poziom. Tak w tym są mistrzami — o założeniach programu opozycji powiedziałaprominentna wyrazicielka PiS-u.
Nie kłamie się, kiedy się wierzy w prawdziwość komunikatu, który się przekazuje. Nawet jeśli jest fałszywy. Albo więc wyraziciele dobrozmiennego establishmentu nie są w stanie rozpoznać rzeczywistości, albo kłamią w żywe oczy. Tertium non datur.
Tylko nie wiadomo, co gorsze.

1 komentarz: