Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

czwartek, 3 października 2019

Kwantyfikatory

Jeżeli, jak po analizie natury czasu twierdzą ostatnio fizycy, teraźniejszość jest w równym stopniu kształtowana przez przeszłość i przyszłość, to jakie następne zdarzenia kształtują obecną preześną aktywność? Przecież niedługo po niegdysiejszych wyborach, poprzedzonych chowaniem się w cieniu, z jego ust padały słowa o zdradzieckich mordach i kanaliach.
Jaka przyszłość kształtuje obecne zamykanie kolejnych oddziałów szpitalnych z braku lekarzy? I to po czterech latach jakoby najlepszych w historii rządów, sprawowanych w dodatku w warunkach światowej prosperity gospodarczej.
Co z przyszłości decyduje o tym, że obecnie już nie tylko media, ale i posłowie nie są w stanie wyegzekwować informacji, należnych ogółowi z mocy prawa? Przecież dobra zmiana się niczego nie boi. Ambarasująca więc przyszłość może paraliżować jej obecną odwagę?
Co, jeżeli nie przyszłość powoduje, że pozostaje na urzędzie urlopowany wprawdzie dygnitarz, sprawujący funkcje kontrolera najważniejszych zdarzeń, decydujących o stanie finansów państwa? Wszak jego kryształową czystość mocno zakłóciły nie tylko medialne przekazy, ale też jego własne wyjaśnienia.
Ktoś przywiązany do wszechobecnej sprawiedliwości, narzucanej przez zaświaty mógłby twierdzić, że mamy właśnie do czynienia ze spontanicznie powstającą okazją do ekspiacji. Może.
Teraźniejszość jest jednak średnim efektem najbardziej prawdopodobnego stanu, warunkowanego zarówno zaszłościami, jak i następstwami. Może to być jednym z powodów cykliczności przebiegu zjawisk ciągłych. Jeżeli więc dotąd nam się wszystko udawało, najwyższy czas, aby się tendencje odwróciły.
Powstaje tylko pytanie, co się odwróci. I jak?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza