Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

niedziela, 13 stycznia 2019

Dobro

Początek roku i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu staje się tematem wiodącym. W poprzednim roku dobra zmiana skonsolidowała wszystkie moce przeciwko niej i dzięki temu ilość pozyskanych pieniędzy osiągnęła rekordowy wynik. W tym roku jest więc znacznie ciszej. Jedynie poseł Pięta, arbiter elegantiarum narodowego konserwatyzmu zapowiada zwolnienia z pracy funkcjonariuszy państwowych, którzy by się odważyli wziąć udział w zbiórkach.
No i nie została bezczynna TVP Info. Wygenerowała oto spot, na którym kukła z żydowskimi cechami, przedstawiająca Jurka Owsiaka zbiera pieniądze dla… Hanny Gronkiewicz-Waltz. Na jednym z darowanych jej banknotów widać gwiazdę Dawida. Kiedy media zawrzały, autorka owej prezentacji przedstawiła pokazany w niej banknot o nominale dwustu eurokaczek, zamiast króla Zygmunta prezentujący portret Lecha Kaczyńskiego. Na nim rzeczywiście jest też symbol Izraela. Powiada, że nie spodziewała się, iż ktoś to zauważy, a ma cały karton takich rekwizytów. Pewnie z czasu, kiedy narodowi konserwatyści zwalczali też braci Kaczyńskich.
Wydawałoby się, że dobra zmiana znowu strzela sobie w kolano, aliści nie do końca. Okazało się, że zakaz handlu w niedzielę ograniczy możliwości ulicznej zbiórki. Koncentrowała się ona w centrach handlowych, te zaś są zamknięte. Jakoś Jurek Owsiak nie wpadł na to, że trzeba się dostosować i przenieść akcję na sobotę.
Zawsze zdumiewał narodowo katolicki wstręt, okazywany Orkiestrze. Przecież ona wspiera ochronę zdrowia i to w jej newralgicznych obszarach. Rzecz się staje jaśniejsza po ujawnieniu ostatnio całego szeregu zdarzeń w kręgach rzeczonych konserwatystów. Oni rzeczywiście nie są w stanie sobie wyobrazić jakichkolwiek poczynań, pozbawionych drugiego dna. Przecież każdy sądzi wedle siebie.
Tak czy owak bardzo interesujący jest wynik tegorocznej zbiórki. Niezawodnie czai się tu sukces. Tylko czyj?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza