Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

czwartek, 15 sierpnia 2019

Epos

Nie tylko LGBT jest siłą napędową przedwyborczej polityki. Poseł PiS mówi o wysokich standardach swojej formacji i wzywa inne partie, szczególnie Platformę Obywatelską do ich naśladowania. Wytyka też Platformie przechodzenie do porządku dziennego nad wyliczanymi przez siebie rzekomymi winami jej wiceprzewodniczącego. Obwiniany zatem zapowiada pozew wobec rzeczonego posła, za szerzenie nieprawdziwych jego zdaniem informacji na swój temat.
Z drugiej strony mamy już od czerwca informację portalu Oko.press, wedle której znany polityk PiS-u miał się dopuścić nieprawidłowości w składanych przez siebie oświadczeniach majątkowych. Rzecz podobnie jak poprzednią wyjaśnia CBA, ale dotąd szczegółów nie poznał jeszcze żaden portal. Nikt też nie został pozwany “za szerzenie”.
Na razie więc byśmy mieli równowagę w obciążaniu się polityków oskarżeniami. W tle jednak od kwietnia bieżącego roku tli się podkarpacka afera obyczajowa, sygnalizowana w ówczesnej publikacji “Rzeczpospolitej”. Platforma ubiega się też o zorganizowanie pilnego posiedzenia Komisji Sprawiedliwości w sprawie tajemniczego samobójstwa Dawida Kosteckiego, wiązanego z rzeczoną sprawą.
Jej wyjaśnienie by zapewne przyniosło rozstrzygnięcie problemu dotyczącego albo głośniejszych propagandystów, albo może większych niegodziwców po stronie jednej ze stron sporu. Tyle że jednoznaczne rozwiązania występują głównie w powieściach pisanych dla kucharek albo ku pokrzepieniu serc. Aliści czymże innym jest ostatnio nasza polityka?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza