Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

czwartek, 8 sierpnia 2019

Zmyślenia

“Bajka o głąbie” Romana Giertycha, która od przedwczoraj bawi Internet znalazła jednak jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości. Zgodnie bowiem z jej przekazem nie można zdymisjonować kogoś, kto nie zrobił czegoś innego od innych. Kiedy by zaś zbyt wielu przyszło wyrzucić to albo by wyrzucający pozostał sam, abo by sam otrzymał dymisję.
Dlatego dobra zmiana jako pierwsza zrobi to, czego zaniedbały poprzednie rządy, podniesiestandardy i prawnie usankcjonuje obyczaj. A staje się on bizantyński nie tylko z powodu zamiaru umożliwienia dostępu rodzin dygnitarzy do rządowych samolotów. Kancelaria Premiera już teraz kosztuje ponad dwa razy więcej, niż za rządów poprzedników. W następnej zaś kadencji Sejmu zmniejszone niedawno pensje parlamentarzystów mają być podniesione, aby nie musieli “dorabiać”.
Tymczasem prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości marszałkowskich lotów. Mają one już swoją medialną nazwę: Air Kuchciński. Doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dokonała osoba fizyczna. Wiadomo już zatem dlaczego politycy korzystali z marszałkowskich zaproszeń do podróży. Rejsowe samoloty się opóźniały.
A Internet swoje. Aszdziennik.pl publikuje zdjęcie nowego samolotu Husarz 1683-Stealth. Ma być niewidzialny nie tylko dla radarów, ale i wykazu lotów. Wcześniej ów portal donosił jakoby Elon Musk zamierzał marszałka Kuchcińskiego wykorzystać do badania skutków długotrwałych lotów. Nic dziwnego, że Zachód budzi negatywne emocje. Tak dalece, że Prezes się w tym względzie powołuje na ascetycznego Gomułkę, przypisując wszakże pierwszosekretarskie metafory Romanowi Dmowskiemu.
Wszystko ze wszystkim się miesza. I to tak dalece, że nawet Ryszard Czarnecki już nie bulwersujeswoimi tłumaczeniami. Nic dziwnego, iż, jak informuje Marek Balicki, 24% Polaków ma lub miało zaburzenia psychiczne.
Wszak nietrudno zwariować w takim zamieszaniu. Nic więc dziwnego, że sam Prezes zabierze głos i chyba rozwiąże dziś problem, którego przecież dotąd nie było albo został zakończony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.