Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

sobota, 29 kwietnia 2017

Upadek

Źle się wobec PiS-u ustawia opinia publiczna. Konferencja Episkopatu Polski nadała jej chyba najbardziej niekorzystny rys. Hierarchowie bowiem expressis verbis stwierdzają, że “Postawą niechrześcijańską jest także egoizm narodowy, nacjonalizm, kultywujący poczucie własnej wyższości, zamykający się na inne wspólnoty narodowe oraz na wspólnotę ogólnoludzką. Patriotyzm bowiem zawsze musi być postawą otwartą”. Przecież niedawno gościli Narodowców w Częstochowie.
Pojawiły się też najnowsze “taśmy prawdy”, na których nagrano jak politycy mówią o przekazywanych sobie w tajemnicy pieniądzach. Politycy PiS-u! Nie tylko mówią, wnoszą również oskarżenia do organów ścigania.
Jest jeszcze gorzej. “Uważam, że być może panowie powinni ze sobą częściej rozmawiać, a nie wymieniać kurtuazyjne listy, z których wynika tylko to, że potem się musimy tłumaczyć, czy tam iskrzy, czy tam nie iskrzy” – komentuje Beata Mazurek korespondencję pomiędzy prezydentem a ministrem obrony. “Według prezydenta Andrzeja Dudy pisemna forma kontaktu między urzędami zazwyczaj nie odpowiada tym osobom, które mają problem z czytaniem. Ten brak można uzupełnić w szkole” – sarkastycznie replikuje Marek Magierowski.
A przecież ideologia kwitnie. Urzędnik ZUS poddaje w wątpliwość sens zatrudniania kobiet na dobrze płatnych stanowiskach. Zachodzą bowiem w ciążę i przysługują im wtedy wysokie świadczenia. Wedle zatem obowiązującej wykładni dzieci się rodzą tylko w rodzinach biedaków. “Liberalizm jest podstawą przedsiębiorczości i dobrobytu Polaków” – przypomniano podczas spotkania zorganizowanego przez Rzeczpospolitą i Polską Radę Przedsiębiorczości. Piotr Duda zapowiada więc uliczne demonstracje swojej “Solidarności” przeciwko planowanemu powołaniu urzędu Rzecznika Przedsiębiorców.
Nic zatem dziwnego, że Newsweek uważa, iż PiS doszedł do ściany. Nie mają już gdzie się cofać, bowiem każdy krok wstecz oznacza konieczność pozbycia się kogoś ze skompromitowanych polityków, a to jest równoznaczne ze spowodowaniem ogromnego zagrożenia. Wszystkich bowiem łączy wspólnota łupu i wykluczenie z niej oznacza utratę zdobyczy. I to pomimo dość powszechnej w PiS-ie świadomości, że najwierniejsi dotychczas preześni akolici nie traktują już wodza jak męża opatrznościowego, ale “upiornego dziadunia z nerwicą natręctw”.
Skutek jest taki, że pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich, oczekujący ceremonii uroczystego odsłonięcia jest w Białej Podlaskiej otaczany w nocy blaszanym ogrodzeniem. O sondażach nie ma już co mówić.
Nie może być jednak inaczej, kiedy elektorat PiS-u jest od swych pryncypiów odstręczany także przez biskupów.

2 komentarze: