Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

czwartek, 6 kwietnia 2017

Epistolografia

Korespondencja trwa. Poseł Marek Biernacki zwrócił się do prezydenta Dudy z prośbą o wyjaśnienie “sytuacji mającej miejsce w Ministerstwie Obrony Narodowej – Służbie Kontrwywiadu Wojskowego w związku z informacjami o niepokojących działaniach podejmowanych w stosunku do zasłużonych oficerów polskich służb specjalnych" [Onet.pl]. BBN skierował to pismo do MON z prośbą o wyjaśnienia.
Wedle portalu Natemat.pl zmiana na stanowisku szefa Gabinetu Prezydenta – zastąpienie Adama Kwiatkowskiego przez Krzysztofa Szczerskiego – są kolejnymi krokami Andrzeja Dudy, zmierzającego do wyłamania się z polityki Prawa i Sprawiedliwości.
Trudno się właściwie dziwić ponownemu zamieszaniu na górze po ujawnieniu przez media opinii brytyjskiej centrali wywiadu MI6: “Polska wpada w ręce Rosji i zaczyna być zagrożeniem dla Europy”. Powodem tego są zdaniem Brytyjczyków polityczne czystki w naszej administracji. Jej efektem mają być próby “infiltracji ze strony rosyjskich służb, które chcą umieścić jak najwięcej swych ludzi w polskiej administracji” [Natemat.pl].  
Jakby tego było mało, pojawił się w portalu Opinie.wp.pl tekst Kazimierza Turalińskiego, niedawnego doradcy Komisji Śledczej ds. Amber Gold, który utrzymuje, że pracownicy ABW winni istnienia parasola ochronnego nad inkryminowanym przedsięwzięciem nie tylko nie ponieśli “konsekwencji służbowych, ale wręcz za rządów PiS-u awansowali do grona zaufanych nowego szefa Agencji”.
Wczorajsze więc doniesienia tworzą więc swoisty klimat, który wymaga wyjaśnienia. Szczególnie, że budzi on niepokój naszych sojuszników i podważa naszą wiarygodność w NATO. Korespondencja na najwyższym szczeblu wydaje się jednak działaniem pozornym, który tylko wzmoże wątpliwości mediów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.