Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

środa, 22 maja 2019

Fraktale

Obecny dygnitarz niegdyś mógł zarobić. Tanio bowiem kupił, a mógł znacznie drożej sprzedać. Dobrze jednak, że nie sprzedał, bo teraz nabytek kosztuje jeszcze więcej. Media mu zarzucają, że nie zapisał szczęśliwej transakcji w oświadczeniu majątkowym. Ale przecież nabierający wartości obiekt od dawna należy do jego małżonki.
Reprezentanci dygnitarza wskazują, że ów dokonał inkryminowanej transakcji wtedy, kiedy był jeszcze osobą prywatną i wykorzystał mechanizmy rynkowe. To mu się zatem, jak powiedział niedawno klasyk, “po prostu należało”. Żądają więc przeprosin dla swego zleceniodawcy od głosicieli rzekomego przekroczenia norm.
Prezes jednak powiada, że rzecz się nadaje do bliższego zbadania. Małżonka więc niegdysiejszego nabywcy, a obecna właścicielka problematycznego obiektu deklaruje, że sprzeda go i ewentualnie uzyskane korzyści przekaże organizacjom charytatywnym.
Bo dobra zmiana reaguje pryncypialnie nawet na wykorzystanie chociażby… państwowego helikoptera przez zasłużonego przecież, a innego dygnitarza do pozowania na tle Black Hawka w spocie wyborczym.
On również zasili fundusz dobroczynny, jeżeli policja, właściciel maszyny nie poniósł kosztów. I tym się obecna władza różni od poprzedników, którzy teraz udają “lelije”, a kiedyś fotografowali się na pontonach “Gromu”. Bez żadnych konsekwencji.
Cały więc rozwój wypadków najwyraźniej podlega prawidłom, które sprawdzono jeszcze w czasie poprzedniej awantury o premie dla tych, którym się to “po prostu należało”. Chyba łącznie z “pokazywaniem pazurków”.
Chociaż wtedy mimowolnym donatorem było tylko państwo. Teraz może nim zostać również Kościół, bo to on wskutek niegdysiejszej transakcji nie odniósł korzyści wynikłych z mechanizmów rynku. To wielce szacowne instytucje, ale najwyraźniej nie odnajdują się w nowoczesnej gospodarce.
A media znowu swoje.

1 komentarz:

  1. I feel that is one of the so much important information for me.
    And i'm happy studying your article. But want to observation on some normal things, The website taste is ideal, the
    articles is in point of fact nice : D. Good process, cheers

    OdpowiedzUsuń

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.