Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

piątek, 31 maja 2019

Hydra

Najpierw KOD poszedł w niepamięć, kiedy się okazało, że jego pierwszy protagonista nie jest bez skazy. Teraz na tę drogę weszła fundacja “Nie lękajcie się”. Jej dotychczasowy szef miał chyba podobne zasady jak twórca Komitetu.
Kiedy jeden ze znanych przywódców “Solidarności” wyprocesował od wolnej Polski odszkodowanie za prześladowania, jakich doznał w Peerelu, został potępiony. Poszedł w zapomnienie mimo zapewniania, że nie “zaportkuje” (sic!) otrzymanych pieniędzy i przeznaczy je na szczytne cele. Kiedy dziesięć lat potem inny uczestnik antykomunistycznej opozycji postąpił podobnie, rzecz przeszła bez echa. Najwyraźniej czas zmienia nastawienie do idealizmu społeczników.
Wielbiciele zaś spiskowych teorii mają teraz używanie. Rzecz bowiem przypomina wiele sowieckich prowokacji. Niektóre z komisji zakładowych NSZZ “Solidarność” mogły być w zakładanych przez ludzi podstawionych przez bezpiekę. Tyle tylko, że organizacja wielka i otwarta nie była wrażliwa na aberracje fragmentów.
Teraz mielibyśmy podobny mechanizm. Organizacje niewygodne dla najbardziej wstecznych sił w państwie mogłyby przecież być tworzone przez ludzi mentalnie bardzo odległych od tego, co powinni reprezentować.
Prezes fundacji “Nie lękajcie się” podał się do dymisji. Podobnie zresztą jak pierwszy lider KOD-u. Komitet przestał się liczyć na scenie politycznej a i fundacja “Nie lękajcie się” może zaprzestać działalności. W ogóle zaś organizacje dobroczynne, nakierowane na wspomaganie ofiar nieszczęść boleśnie odczują zdarzenie.
Smutne to wielce. Komercjalizacja polityki daje przykład interesownym dobroczyńcom. Próżno to osłaniać perfidią rzekomych spiskowców. Nasza moralność schodzi chyba na bezdroża.

2 komentarze:

 1. A pamiętasz jednego "bojownika"senatora o znanym nazwisku jak to wojował o odszkodowanie /które dostał/i o stołek V-ce który tez dostał
  Prześledź przypadki przypadki rodzin tzw "żołnierzy wyklętych" jak nagle pobiegli po odszkodowania od Ojczyzny o która ich ojcowie ponoć walczyli
  Kasa Misiu, kasa, przemawia do "suwerena"
  I życzeniowe mylenie jak dziś dali to może dadzą i jutro.
  A skąd i dlaczego mają i rozdają ochłapy/sobie 1000 kroć więcej,bo im się należny/do "suwerena"nie dociera.
  Powiesz "sam sobie robicie prezenty" nie dadzą wiary

  OdpowiedzUsuń

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.