Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

środa, 15 maja 2019

Żupnicy

Poczynania legislacyjne władz przypominają aktywność pewnego zupaka na wojskowym obozie szkoleniowym dla studentów. Trawiony chęcią szybkiego zakończenia zajęć, bo czekał obiad, pomógł im, gdy rozzłoszczeni jego tępotą udawali, że nie są w stanie po pochyłości stoczyć działa do poligonowej jaty. Kiedy się przyłożył, niewdzięczni podkomendni tak silnie pchnęli “siedemszóstkę”, że jej lufa przebiła ścianę z nieheblowanych desek i wyjrzała w chaszcze, porastające zaplecze szopy.
Perspektywa szybkiego obiadu oddalała się od nieszczęsnego wodza, sprawiając, że całkowicie stracił głowę. Ochoczo tedy przystał na propozycję przestawienia działa, aby kto inny został obciążony kompromitująca dziurą w ścianie. Okazało się jednak, że wtedy tabliczki się nie zgadzają z numerami na pokrowcach. Po przestawieniu tabliczek wyszło, że numery odstają od kolejności. Od samobójstwa uratował zupaka jakiś również wygłodniały podchorąży, na powrót przybijając deskę, wybitą przedtem armatnią lufą.
Popłoch spowodowany filmem Sekielskich przywiódł władzę do nowelizacji prawa. Podniosą tedy górną granicę zagrożenia karą za pedofilię do trzydziestu lat(sic!) uniemożliwią stosowanie zawieszenia wykonania nałożonej za to kary, podniosą też do 16 lat dolną granicę wieku dozwolonego współżycia płciowego. W rezultacie swawolne nastolatki zaczną trafiać do kryminału. Bez zawieszenia i na lata.
Bo namaszczone zarządzanie zawsze jest komiczne, ale im więcej ma władzy, tym bardziej jest groźne.

1 komentarz:

  1. Oh my goodness! Amazing article dude! Thanks, However I am going through problems with your RSS.
    I don't understand why I cannot subscribe to it. Is there anybody getting similar
    RSS problems? Anyone that knows the solution will you kindly respond?
    Thanx!!

    OdpowiedzUsuń

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.