Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

czwartek, 23 maja 2019

Fachowość

Pod wpływem filmu braci Sekielskich, którego komentowania posłom PiS zakazał marszałek Terlecki, Rada Stała KEP przyznaje, że Kościół nie uczynił wszystkiego, aby zapobiec krzywdom ofiar pedofilów w sutannach. Jacek Moskwa zwraca uwagę, że nie ma w jej oświadczeniu nic istotnego o tych biskupach, którzy pedofilów przenosili z parafii do parafii.   
Z jednej strony władza chce pedofilów sadzać na trzydzieści lat do kryminału, z drugiej rozmywa problem kościelnej pedofilii rozciągając go nawet na ...murarzy. Jedni przedstawiciele Kościoła twierdzą, że księża skazywani za seksualne molestowanie dzieci są współczesnymi męczennikami za wiarę, inni uważają, że to dewianci, którzy nigdy nie powinni być kapłanami.
Ksiądz pedofil tłumaczy w filmie Sekielskich swojej ofierze, że to szatan ponosi winę za jego słabość, Marcin Przeciszewski mówi, że to Bóg ją zesłał na Kościół, aby się ten oczyścił. W tle zaś zdumienie.
Bo osławiony proboszcz z Tylawy nie tylko wbrew nakazowi Jana Pawła II z 2001 roku co tydzień prowadzi modlitwy w Radiu Maryja, ale jest zaliczany do grona osób zasłużonych dla jednej z archidiecezji. Trudno się dziwić, że Ślązacy zapowiadają bojkot męskiej pielgrzymki do Piekar Śląskich, gdyż homilię ma tam wygłaszać arcybiskup, który bronił pedofilów.
Reforma edukacji doprowadziła do tego, że w jednym z liceów warszawskich na 384 miejsca jest sześć tysięcy kandydatów. W Kalifornii szkoły średnie nie mogą rozpoczynać nauki przed godziną 8:30, w Polsce podstawówki uczą od 7:15 do 18:30.
Jeżeli walka z kościelną pedofilią osiągnie takie sukcesy, jak reforma szkolnictwa, to tym bardziej należy współczuć ofiarom molestowania dzieci przez księży.

1 komentarz:

 1. Nie dziwi nic!Tylko powiedz co by zrobiła nawet cywilna korporacja gdyby jej przyszło nagle i masowo zwolnic setki o ile nie tysiące głównych księgowych?
  A tu nagle należałoby wywalić na zbitą mordę setki o ile nie tysiące "szafarzy sakramentów" sprawujących ,wskazujących i prowadzących owieczki swoje do raju bram.A tak naprawdę umiejętnie je dojących i strzygących.A owoce swojej "ewangelizacji finansowej "czyli marności przesyłający do swoich przełożonych grzecznie szybko i na kolanach a w dodatku organizujący im fuchy w postaci komunii bierzmowań ect gdzie kasa płynie szerokim strumieniem, wprost do reki jako "wyraz wdzięczności"parafian za "nawiedzenie"i oczywista zaszczycenie/widziałeś te wystrojone drogi,na czas odwiedzin,te bramy gdzie widnieje "witaj arcy pasterzu"itp
  Wiec byleś doił,i odsyłał, włos ci z głowy nie spadnie No chyba ze jesteś jak ks Lemański, który "za nieposłuszeństwo" suspendowano czy ks Boniecki któremu zamknięto usta I paru innych
  O to sa wrogowie koscioła!!
  Liczy sie kasa Misiu !!Kasa !A resztę ciemny parafianin kupi Byle mu wytłumaczyć ze to "nagonka lewaków"

  OdpowiedzUsuń

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.