Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

czwartek, 9 maja 2019

Literatura

Dzisiaj wychodzi kolejna książka Tomasza Piątka, tym razem pod tytułem “Morawiecki i jego tajemnice”. Wydaje się, że poprzednie jego publikacje przyczyniły się też do zniknięcia Antoniego Macierewicza ze sceny politycznej. Ba, również teoria smoleńskiego zamachu została jakby zapomniana. Wprawdzie były minister obrony narodowej zapowiada, że w przyszłym roku dojdzie wreszcie do prawdy, ale skoro już dzisiaj rzecz poszła w zapomnienie, to za rok nie zainteresuje nawet najbardziej przekonanych zwolenników badania właściwości gotowanych parówek.
Tym razem w centrum zainteresowania autora jest Mateusz Morawiecki i obecność w jego otoczeniu osób mogących się pochwalić dziwnymi znajomościami w Moskwie. Jak Tomasz Piątek w wywiadzie dla Natemat.pl mówi Annie Dryjańskiej ślady prowadzą nawet poprzez importera rosyjskiego węgla, Marka Falentę. Rzecz jest o tyle znamienna, że dotyczy najważniejszego polityka polskiego. W tej sytuacji liczne wypowiedzi zarówno premiera jak i wielu wyrazicieli rządzącej formacji na temat stosunków polsko-rosyjskich stają się niewiarygodne.
Autor wprowadzanej dziś na rynek książki, pytany przez dziennikarkę o postawę Jarosława Kaczyńskiego w związku z jego ustaleniami odpowiada, że ów “wszedłby w układ z samym diabłem, żeby tylko panować w Polsce i gnębić tych, którzy dawniej niewystarczająco go poważali lub wręcz się z niego śmiali”. W tym kontekście też wypowiedziane w Lublinie słowa Prezesa, że mamy do czynienia z ofensywą “antykultury w Unii Europejskiej” nabierają dwuznacznego znaczenia.
Poprzednie dwie książki Tomasza Piątka o Antonim Macierewiczu zostały przemilczane przez oficjalną propagandę. Ciekawe jak będzie teraz?

1 komentarz:

  1. "ślady prowadzą nawet poprzez importera rosyjskiego węgla, Marka Falentę."
    No to już wiemy skąd tak wysoki import węgla z Rosji

    OdpowiedzUsuń