Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

poniedziałek, 20 maja 2019

Dychotomia

W przyszłym miesiącu na plenarne spotkanie Konferencji Episkopatu Polski przybywa do Polski wysłannik Watykanu, doktor prawa kanonicznego, arcybiskup Charles Scicluna. Zajmie się pedofilią wśród księży. Ma w tym względzie duże doświadczenie i cieszy się wizerunkiem człowieka zasadniczego. Po jego wizycie w Chile 34 purpuratów zrezygnowało ze swoich stanowisk.
Jeden z naszych biskupów, który w odróżnieniu od wielu innych zwalczał pedofilię w swojej diecezji będzie z własnej woli pół roku przebywał dla pokuty w krakowskim klasztorze Karmelitów Bosych. Ucieka do Boga, do kogoś a nie przed kimś. Już dawno uzyskał na to zgodę papieża, ale film Sekielskich przyspieszył realizację tego postanowienia. Jest przytłoczony losem ofiar seksualnie wykorzystywanych w dzieciństwie przez księży.
Prezes zapowiada poparcie jedynie takiej komisji, która poszuka pedofilii wszędzie, nie tylko w Kościele. Renata Grochal w “Loży prasowej” skomentowała to stwierdzeniem, że wszystko znaczy nic. Rzecz wygląda jak chęć rozmycia problemu i uzyskania przychylności kleru, usposobionego przeciwnie niż przyjmujący pokutę biskup Płocka. W kontekście ostatnich wypowiedzi Kaczyńskiego trudno to inaczej ocenić.
Powiedział bowiem też, że “nie chcemy w szkołach tych pań, które mówią, że pornografia dobrze służy uczniom szkoły podstawowej”. Tylko już nie dodał gdzie owe panie i kiedy wypowiadały inkryminowane kwestie. Jeszcze bardziej tajemniczo zabrzmiało, że “wolność jest zagrożona nie tylko w internecie, ona jest dzisiaj nie tyle zagrożona, co nawet można powiedzieć, że zniesiona w wielu krajach europejskich”. Aliści pod rządami PiS-u “Tego w Polsce być nie może” nawet jeżeli pozostaniemy w tym względzie wyspą w Europie.
Nie wchodząc w polemiki nietrudno jednak zauważyć dwie zupełnie odmienne postawy. Z jednej pokuta, z drugiej powoływanie się na wartości chrześcijańskie, które powinny przyświecać Europie w połączeniu z łagodnie mówiąc kontrowersyjnym podejściem do prezentowanych problemów.
Aliści “taki mamy klimat”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.