Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

wtorek, 4 czerwca 2019

Lgnienie

Nie tylko “Sok z buraka”, chcieli też zlikwidować “Szkło kontaktowe”. Atakuje bowiem PiS. Potem by jeszcze trzeba było coś zrobić z Wyborczą i Newsweekiem oraz TVN. Bo także ośmielają się krytykować jedynie słuszną ideologię, wdrażającą ją partię i wyśmiewają polityków, którym admiracja “po prostu się należy”.
Mamy więc orbanizację [Timothy Ash] Polski w kolejnym wydaniu. Po opóźnieniu działania wymiaru sprawiedliwości, próbie podporządkowania sobie sądów, przyszła kolej na media. Tyle że Polska jest większa od Węgier i rzecz jest znacznie trudniejsza.
Jak też mówi wyżej cytowany Timothy Ash nie ma wolności bez solidarności, ale i odwrotnie. Nie ma przeto opozycji między Polską liberalną i solidarną. Jest tylko dławienie swobód. Nie tylko osobistych ale i zbiorowych. Ale też ostatnio przeżyliśmy najdłuższy od XVIII wieku okres samodzielności.
Wolność ducha jest jednak obca ludziom, którzy rezygnują z samodzielnego myślenia. Wymaga ona odwagi przeciwstawienia się wyzwaniom. Tak rzecz przedstawił Stefan Chwin, w czasie debaty poświęconej rocznicy 4 czerwca 1989 roku.
Bo wolność to szansa, ale też odpowiedzialność. Kiedy więc upadła komuna, jedni znaleźli w tym możliwość zabiegania o siebie, inni stracili pana, który się o nich powinien troszczyć. Potroił się PKB, ale i pojawiło się zróżnicowanie dochodów. Nie takie, jak gdzie indziej, ale jednak. Osierocone Grażyny i Janusze, przekształcone teraz w Dżesiki i Brajanów za nic więc mają taką transformację.
Taki mamy obecnie stan ducha. W tym wszystkim jest jednak wspólna cecha. Podążamy przecież za Zachodem. Bo znowu wedle Timothy Asha obok Węgier państwem już zniewolonym są Włochy, zniewalanym zaś jest Wielka Brytania i ...USA. No i niestety Polska.
Ale przynajmniej zarzut antyokcydentalizmu jest wobec nas niewątpliwie chybiony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.