Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

niedziela, 30 czerwca 2019

Uprzemysłowienie

Super Express sprzed dwóch lat: Magdalena Ogórek miała zostać wyproszona z trzech warszawskich sklepów z powodu... pracy w Telewizji Polskiej. Taką zaskakującą informację mogliśmy usłyszeć na antenie TVP Info. Prawdziwość tej historii potwierdziła sama Magdalena Ogórek na Twitterze.
Wpis pracownika IKEI, zamieszczony na wewnętrznym portalu firmy pod deklaracją dyrekcji o tolerancji dla osób ze środowiska LGBT, który się stał przyczyną jego zwolnienia z pracy: Pismo Święte mówi: "Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich". A także: "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich".
Minister Ziobro zapowiada zbadanie przez prokuraturę, czy pracodawca znawcy Pisma nie wszedł poprzez jego zwolnienie w “obszar wartości chronionych przez polskie prawo”.
Po wniesieniu sprawy przez ministra sprawiedliwości Trybunał Konstytucyjny orzekł, że karanie przedsiębiorcy za odmowę przyjęcia zlecenia od organizacji gejowskiej narusza standardy demokratycznego państwa prawa.
Profesor Mikołejko, powołując się w tym kontekście na Jasienicę zwrócił uwagę, że polscy magnaci sprowadzali z zagranicy wyłącznie dobra luksusowe. To ich odróżniało od zachodnich, importujących raczej surowce. W rezultacie nasze złoto szło na błyskotki, zachodnie na pomnażanie bogactwa.
Nie tylko więc wojny i rozbiory stały się przyczyną naszego ubóstwa, ale i mentalność, tym razem nie folwarczna. Stąd spór o to, czy zgodnie z naszym prawem postępuje ktoś, nad zarobek przedkładający chęć zaprezentowania swej przynależności ideologicznej, jest w istocie ujawnieniem jednej z przyczyn naszej biedy. Biedny, bo głupi. Tak by to wyglądało.
Aliści są granice. Hotel Radisson w Szczecinie anulował rezerwację dokonaną przez niemieckich prawicowców z AfD dla swoich 90 delegatów, zamierzających w Polsce zorganizować konwentykiel. W Niemczech hotele ich nie przyjmują, bo demonstrujący przeciwnicy stwarzają zagrożenie. Okazuje się, że u nas też dla neofaszystów nie ma miejsca. Z zasady.
Bowiem “nic nie jest złym ani dobrym samo przez się, tylko nasza myśl czyni to i owo takim” [Szekspir].

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.