Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

środa, 13 marca 2019

Zwierciadło

Kto jest bardziej wiarygodny, ten co dał 500+, czy ten co krytykował rozdawnictwo, a teraz zapowiada jego podtrzymanie? Tak wyraziciele dobrej zmiany szydzą z niskiej jakoby prawdomówności polityków opozycji. Pytanie jest teraz modne.
Bo tymczasem poseł Brejza znowu zaczął pytać, tym razem o Mieszkanie+. Zapewniano, że ów program spowoduje budowę 150 tysięcy lokali rocznie. Samą ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości uchwalano jednak prawie dwa lata. Z odpowiedzi wynika, że szumnie nazwana instytucja do teraz się jeszcze organizuje. Mieszkań tedy tanich pod wynajem jest dokładnie tyle samo, co rodzimych samochodów elektrycznych.
Handel w niedzielę zlikwidowano gracko. Szybko uchwalono ustawy i wraz z niedzielnymi zakupami znikło ...16 tysięcy małych sklepików, w których interesie próbowano supermarketom obrzydzić działalność. Teraz 500 sklepikarzy zabiega o odwrócenie zakazu i pisze stosowny list do premiera. Już nie chcą aby ich bronił przed konkurencją.
Zbliża się strajk szkół. Od wczoraj w Krakowie członkowie nauczycielskiej “Solidarności” okupują swoje kuratorium. W kwietniu ZNP rozpocznie własną akcję. Powodem są niskie pensje pedagogów, które stają się już zasadniczo mało adekwatne do kłopotów, jakich im przysporzyła reforma szkolnictwa. Marek Suski wyliczył, że wynagrodzenia nauczycieli są zbliżone wielkością do poselskich. Wywołało to oburzenie w środowisku szkolnym, bardziej jednak biegłym w rachowaniu.
Dobra zmiana by więc miała duży kłopot z zachwalaną przez siebie wiarygodnością, gdyby jej wyraziciele bardziej się interesowali bieżącymi doniesieniami. Przytoczone tutaj informacje pochodzą tylko z ostatnich dni. A przedtem też przecież ich było niemało. Fatalnie to rokuje na przyszłość jej formacji. Władza bowiem oderwana od realiów rychło się kończy. Nawet jak nie chce “za jedno euro gonić suki do Brukseli”.
Nawet jak to ta sama, o której kiedyś mówił Ludwik Dorn, bura.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.