Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

sobota, 10 marca 2018

Zor

Manierze niedobrej tyś uległ,
brzydulek! [Przybora]
Pęka najważniejsza konstrukcja PiS-owskiego monolitu propagandowego. Portal Niezależna.pl staje w opozycji do portalu wPolityce.pl. I to w sprawie najważniejszej. W sprawie katastrofy smoleńskiej. Ten drugi obwieścił, że podkomisja smoleńska nie wyda w kwietniu finalnego raportu. Nawet w ogóle nic nie ogłosi. Pozostała w niej garstka rzeczoznawców, co uniemożliwia konstruowanie ostatecznych a nawet kolejnych scenariuszy zamachu. Niezależna.pl zaś usłyszała od samego Antoniego Macierewicza i przekazała, że to nie ma nic wspólnego z prawdą. Będzie raport.
Zmagania przebiegają też w neutralnej wydawałoby się dziedzinie, ochrony zwierząt. Lewicujący raczej ich miłośnicy uzyskali niedawno wsparcie samego Prezesa w sprawie zakazu hodowli zwierząt futerkowych i wykorzystywania “braci mniejszych” w cyrkach. Opracowano ustawę, którą jednak skierowano do zamrażarki. Gdzie wiele już sczezło.
Najbardziej jednak spektakularną klęskę zapowiada reforma sądownictwa. Oto KRS wybiera skład sędziów Sądu Najwyższego. Przewodniczący zwołuje posiedzenie gremium, które tego dokonuje. Kiedy więc on tego nie uczyni, nie ma tych, których Rada ma ustanowić, sędziów SN.
Kiedy ze stanowiska szefa KRS ustąpiła pani Gersdorf, Sąd Najwyższy musi powołać jej następcę. W tym celu musi mieć pełen skład, a tego nie ma, bo wedle nowych zasad ma ich być stu dziesięciu, a jest niespełna dziewięćdziesięciu. Rada zaś nie może zapełnić wakatów, bo nie ma nawet przewodniczącego. No i mamy klasyczne błędne koło.
Podobnie jak w handlu w niedzielę. Przedstawiciel obecnej “Solidarności” zaprezentował w tym względzie stanowisko związku. Zakaz handlu nie jest jego zdaniem ograniczeniem wolności. Jest za to prostą drogą do podniesienia zarobków, aby były czterokrotnie większe. Jak w Austrii, gdzie się nie handluje już od godziny osiemnastej w sobotę. Czyli aby więcej zarabiać, trzeba mniej pracować?
W tej sytuacji całkowicie zrozumiały staje się wojskowy outsourcing. “Grom” najmuje samolot od prywaciarzy, aby szkolić żołnierzy. Armia ma ich za mało, bo muszą obsłużyć ...właśnie.
Mamy więc sukcesy PiS-u tam, gdzie największe triumfy święci bezsens powszechnie widoczny. Nie ma ich tam, gdzie jest oczywisty tylko dla bardziej krytycznie usposobionych Polaków. Ale też szczelina idąca od szczytu sięga najgłębiej.
Chociaż tradycyjnie wojsko mamy pragmatyczne i radzi sobie w każdej sytuacji.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza