Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

poniedziałek, 26 marca 2018

Strachowisko

Mądrości powinno być pod dostatkiem, któż z niej bowiem korzysta”. [S. Lec]
Symbolem dialogu polsko-polskiego stanie się zapewne zdjęcie, zrobione podczas któregoś z protestów, gdzie “środki przymusu bezpośredniego” są stosowane wobec dziewczyny. Najwyraźniej nie chciała podać rączek do ucałowania, czym się różni od pań, honorowanych preześnymi rewerencjami.
W ogóle to sposób traktowania kobiet jest w PiS-ie równie ambiwalentny jak podejście do wszystkich spraw, wybijających się z tła. Obserwujemy więc z jednej strony zachowania, które kiedyś ogólnie nazywano “cmok-nonsensem”, z drugiej próby wdrażania im zasady: Kinder, Kűche, Kirche. Trudno się zatem dziwić, że protestują, zupełnie nie przywiązując wagi do staroświeckiej powściągliwości, rzekomo obowiązującej panie.
To tak, jak z Unią: deklaracjom o jej wzmacnianiu w dążeniach naszej polityki towarzyszy całkowita negacja zasad, na których funkcjonuje. Też więc nam grożą stamtąd sankcje.
Ostatnio obserwujemy jedynie słuszny stosunek do Żydów, gdzie oficjalnemu potępieniu antysemityzmu towarzyszą krzyki nacjonalistów, tolerowane z konieczności. A może z wybiórczej zdolności słyszenia, trapiącej oficjeli, którzy nie dostrzegają niczego niewłaściwego tam, gdzie inni się łapią za głowę.
Wszystko jest bowiem możliwe, kiedy wyrasta z antykomunizmu, głoszonego przez dawnych komunistycznych funkcjonariuszy, zasad wolnego rynku wykwitłych z dążenia do renacjonalizacji, czy walki ze smogiem, prowadzonej poprzez dławienie możliwości wykorzystywania alternatywnych źródeł energii.
Do poprzednich awantur dołączają zatem stale nowe. Wedle drugiej zasady termodynamiki bałagan stale wzrasta w układzie izolowanym od otoczenia. Obserwujemy więc ciągłe piętrzenie się absurdów w PiS-ie. Jest ich już tyle, że partia traci zdolność do podjęcia wysiłków, aby odwrócić lub przynajmniej powstrzymać przyrost zamieszania.
Fizycy kresowi takiego procesu przypisują zero absolutne. Wedle zaś klasyków literatury nie da się wygrać z kobietami. Kiedy emocje się zbiegają z działaniem natury – zwłaszcza. Prezes powinien się już bardzo niepokoić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.