Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

wtorek, 20 marca 2018

Cyl

A może wykorzystamy kiedyś przemysłowo dusze ludzkie? [S. J. Lec]
Polska silna militarnie, gospodarczo i ludnościowo wymaga skutecznego modelu gospodarczego, który powinien wesprzeć ojciec Rydzyk, tak w TV Trwam powiedział premier Morawiecki. Trzydzieści bowiem lat po niszczącej dla nich wojnie inne państwa miały kapitał i były bogate, a my po komunie – nie.
No to popatrzmy:
Tak wygląda wydajność pracy w Unii. Polska bryluje wśród … mniejsza z tym, ustępuje Chorwacji, czy Słowenii. Więcej, wzrost PKB, dawniej najwyższy wśród byłych demoludów, był ostatnio u nas mniejszy od ich. Bułgaria więc i Rumunia rychło nas wyprzedzą. Nas, nie Kamila Stocha, którego sukcesem się epatujemy tak, jak byśmy to my nań pracowali. Czyli obecny model zarządzania gospodarką przesądza o tym, że jesteśmy mocni jedynie w gębie.
Przede wszystkim od 2015 roku systematycznie maleje stopa inwestycji, co powoduje, że w ogóle nasz wzrost gospodarczy ma krótkie nóżki. Zjadamy własny ogon. Nasza innowacyjność zginęła, pewnie zabłądziła w tłoku setek tysięcy samochodów elektrycznych Morawieckiego. Na obcy kapitał warczymy, zresztą nasz system prawny jest i tak podważany przez europejskie sądy, w związku z tym nie możemy liczyć na zagranicznych kapitalistów. Oni się najbardziej boją politycznego ryzyka.
Nic więc dziwnego, że musimy apelować do ojca Rydzyka, który może zmieni swoje nastawienie i zacznie propagować ...liberalizm. On bowiem przyniósł dobrobyt państwom, na które się powołuje premier Morawiecki. W przeciwnym wypadku...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza