Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

piątek, 20 kwietnia 2018

Realia

Matki niepełnosprawnych dzieci protestują w Sejmie. Chcą przyznania dodatków rehabilitacyjnych w wysokości 500 złotych miesięcznie i rent dla osób po 18. roku życia, całkowicie niezdolnych do pracy. Jeszcze w 2014 roku Prezes obiecywał im rozwiązanie ich kłopotów. Od czołowego demagoga Zjednoczonej Prawicy usłyszały, że nie jest problemem czy pomóc, ale jak. Bo każdy dobrodziej musi wszystko przeliczyć, a tu jeszcze seniorzy oczekują tego samego.
W Krakowie kosztem 300 milionów złotych zainstalowano akcelerator protonów, niszczący guzy rakowe bez narażania zdrowych tkanek na uszkodzenie. Z braku środków nie jest wykorzystywany i stosuje się go tylko do niektórych nowotworów. Leczy się około dziewięćdziesięciu chorych rocznie w sytuacji, kiedy by można było uzdrowić nawet sześciuset.
Wedle posła Szłapki 500 tys. złotych bez potrzeby otrzymała w 2017 roku spółka Solvere. Dalej jest kwestionowana celowość wykupu zbiorów Czartoryskich za nieporównanie większą kwotę. Nie ma już co pisać o milionowych nagrodach zwracanych Caritasowi, a nie poszkodowanemu w ich wyniku budżetowi.
Zaś priorytet władzy ukazał w Janowie Lubelskim Marek Kuchciński, mówiąc zgromadzonym na spotkaniu z wyborcami, że PiS się zajmuje odbudową Polski i nie może jej natychmiast “odszczurzyć i odgrzybić” (sic!) jak by tego oczekiwano.
Trudno się dziwić, że w takich warunkach BMW wycofało się z inwestowania w sieć dystrybutorów prądu dla samochodów elektrycznych w Polsce. Teraz rząd będzie na to musiał znaleźć pieniądze albo wycofać się z produkcji miliona samochodów elektrycznych. Kapitaliści bowiem uważają nas za państwo, które się nagle zachowuje jak kraj Trzeciego Świata.
Pomijając już język nienawiści, czy nawet tylko erystyczne zabiegi demagogów, podejmowane dla zmylenia protestujących matek, z wczorajszych tylko doniesień widać jak PiS ucieka od rzeczywistych problemów i zastępczo zajmuje się podsycaniem wojny polsko – polskiej.
Znowu więc realia są dla władzy złośliwe. I to w sytuacji, kiedy jej wyraziciele cały czas zapowiadają jak dobrze będą rządzić. Najwyraźniej jednak ich propaganda w zestawieniu z rzeczywistością przysparza nie tylko przeciwników, ale też problemów.  
Nic tylko wszystkie media muszą odzyskać.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza