Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Zawikłania

Choć to szaleństwo, lecz jest w nim metoda [Szekspir].
Chyba obserwujemy grę w upokorzenie przez prowokację. Na razie była jednostronna. Powiadano więc na przykład, że latanie samolotem bez widoczności, poniżej koron drzew nie wystarczy do spowodowania katastrofy, musi być zamach. Propagatorzy wierzyli w to naprawdę lub udawali, ale głośno powtarzali wieści a to o elektromagnesach, a to o rozpylonym (sic!) helu, a to o niesłyszalnych wybuchach. W rezultacie nie mieli odwrotu. Jak by przyznali, że za dobrą monetę przyjmują tak oczywiste nieprawdy, straciliby powagę we własnych oczach.
Ostatnio jednak następuje zmiana lidera w rywalizacji na prowokacje. Jeszcze Marsz Niepodległości wzburzył opinię publiczną rasistowskimi ekscesami, które pozostały bezkarne. Wyraziciele władz zgodnie wtedy twierdzili, że nie dostrzegli tam niczego, poza radośnie demonstrującymi rodzinami. Teraz nietrudno zauważyć eskalację w postępowaniu nacjonalistów.
W Ostriz, saskim miasteczku leżącym nieopodal naszej granicy, w kolejną rocznicę urodzin Hitlera nacjonaliści zorganizowali koncert. Równoległą imprezę próbowano pokazać w Dzierżoniowie. W Niemczech odebrano tylko uczestnikom faszystowskie symbole. Na Dolnym Śląsku zablokowano uroczystość.
Władze więc podjęły wreszcie rzuconą im rękawicę i wpadły w pułapkę, którą dotąd skutecznie zastawiały na swoich zwolenników. Przyznały, że hasła zapożyczane od wodza nazistów są niezgodne nie tylko ze zdrowym rozsądkiem, ale także naszym prawem.
W tej sytuacji staje się bezprzedmiotowe karanie Obywateli RP, bardzo sprawnie ujętych i obarczonych zarzutami za blokowanie poprzednich prezentacji tych samych “prawd”, za które teraz w Dzierżoniowie zatrzymano dwie osoby – przy zastosowaniu helikoptera, trzech setek funkcjonariuszy i zablokowania mieszkańcom dostępu do domów. Albo więc niewiarygodni są ci, którzy nie dostrzegali tego, co prezentowały wszystkie stacje telewizyjne, albo…
Właśnie. Co jest celem ideologii, która wydaje się co chwilę eksponować przeciwną skrajność? W tym przecież musi być jakiś sens. Czy zatem nie chodzi tylko o to aby upokorzyć prawdziwych Polaków, przyprawiając im wizerunek bezwolnych oportunistów?
Bardzo to interesujące.

1 komentarz: