Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

piątek, 19 kwietnia 2019

Zamienniki

Nauczycielskie strajki są na rękę władzy. Wszyscy trwają w oczekiwaniu na rozwiązanie problemu, przed jakim w wyniku protestów stanęli tegoroczni maturzyści. Dyskutuje się o losie katechetów, którzy mają być szykanowani przez strajkujących, bo biskupi zakazali im solidaryzowania się kolegami z pracy. Zapomina się całkowicie o aferach dobrej zmiany, pisiewiczach, czy K-Towers. Furda deforma oświaty, furda deptanie trójpodziału władzy, autokracja, furda wreszcie logika. Najważniejsze jest dobre mniemanie władzy o sobie samej.
I byłoby zupełnie dobrze, gdyby nie fajerwerki werbalne wyrazicieli jedynie słusznej ideologii. Nasz premier oświadczył oto w amerykańskiej telewizji, że Polska pod rządami jego formacji staje się “jakby Doliną Krzemową” w Unii Europejskiej.
Powiada się, że opinia publiczna ma krótką pamięć, dzięki czemu płazem politykom uchodzą największe nawet gafy. Ostatnie zdarzenia dowodzą, że tuzy naszej jedynie słusznej polityki również mają słabą zdolność zapamiętywania faktów z przeszłości. To pozwala zarówno im, jak i ich zwolennikom pławić się w samozadowoleniu, którym się dzielą z zagranicą. Jak się ma pewność co do powodów takiej radości, to czemu nie?
Tyle tylko, że propaganda wyborcza bazuje właśnie na aferach, a te przecież nie znikły “jak sen jaki złoty” demagoga. A tu cała seria, wymieniana przez posła Brejzę w ostatnim czasie: płace zarządu Srebrnej, wewnętrzny układwykroczenie przeciwko prawu wyborczemu, formalne uznanie za zmarłego jednego z żyjących protagonistów WRON.
Jest co chować pod dywanem. Nic dziwnego, że władza dba o zły nastrój nauczycieli. I nic dziwnego, że nie ustąpi.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza