Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

środa, 3 kwietnia 2019

Sława

Jeżeli chodzi o polityczny program to Zuzana Čaputová, wybrana na prezydenta Słowacji nie utożsamia się ani z Jarosławem Kaczyńskim, ani z Viktorem Orbánem. Jest liberalna. Jako taka nie sprzeciwia się też prawu do aborcji, związkom jednopłciowym, adopcji przez nie dzieci. Wykazuje więc poglądy charakterystyczne dla współczesnej Europejki, czy zgoła przedstawicielki Zachodu.
Wedle Aleksandra Dugina, głównego ideologa współczesnego imperializmu rosyjskiego Zachód to miejsce, gdzie upadł Lucyfer, wskutek czego powstało tam światowe centrum kapitalistycznej ośmiornicy. Zagraża ona euroazjatyckiemu pojęciu misji [T. Snyder] co stanowi teraz podstawę rozumowania tamtejszych i …nolens volens naszych eurofobów.
Nic więc chyba dziwnego, że pani Čaputová nie otrzymała zrazu gratulacji od prezydenta Dudy. Zwłaszcza że popiera też zastosowanieartykułu 7. wobec Polski i Węgier za łamanie zasad praworządności.
Tymczasem my znowu jesteśmy na ustach świata. Piszą o nas nawet w Malezji. Spalenie książek o Harrym Potterze na cały świat rozsławiło gorliwość religijną naszych narodowych katolików. Jak pisze Oko.press “postępowali tak hitlerowcy, Serbowie Miloszewicia, Irakijczycy za Saddama i Chińczycy za Mao”. Całe to towarzystwo jest wysoko cenione przez rzeczonego Dugina et consortes.
Ogień poza tym wedle zwolenników magii (chyba nie tylko tej słusznej) ma oczyszczającą moc, a przecież palone książki i spalone też w Gdańsku utensylia dziecięcych zabaw rzekomo propagowały czarowników. Było więc z czego czyścić. I to sprawdzoną metodą.
Można oczywiście uważać, że w wyniku kontestowania unijnych zasad prawnych będziemy postrzegani jako kraj podwyższonego ryzyka, na przykład inwestycyjnego. To może prawda, ale też Polska musi się wskutek tego wydać wielce interesująca. Bo doskonałość jest nudna jak Unia Europejska, czy ciepła woda w kranie. O pięknie zaś nawet diamentów decydują skazy w ich konstrukcji wewnętrznej. Wszak to Marylin Monroe kiedyś twierdziła, że “niech mówią co chcą, byle nie przekręcali nazwiska”.
Jak jeszcze na Słowację dojdzie przekaz naszej telewizji publicznej, to na pewno pani prezydent elekt tego państwa weźmie pod uwagę nasze motywy, dla których to my chcemy Zachód naginać do naszych prawideł.
I znowu będzie sukces.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza