Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

czwartek, 18 kwietnia 2019

Przykład

Obecna “Solidarność” odebrała Europejskiemu Centrum “Solidarności” znak dawnej “Solidarności”. ECS bowiem zorganizowało u siebie debatę środowisk LGBT. W ten sposób się okazało, że obecny związek wyklucza solidarność z Polakami innej orientacji seksualnej. Nie wyklucza jej zaś ze środowiskami nacjonalistycznymi, którym udostępnił historyczną salę BHP na zorganizowanie swego zjazdu.
Twórca odebranego logo, Jerzy Janiszewski stworzył więc nowy znak:
image
— Polska była jeszcze nie tak dawno normalnym, ciekawym, europejskim krajem. Polska była „cool”. To, co zrobiła i robi w przyspieszonym tempie w Polsce „jedyna słuszna partia”, dewaluuje nas, cofa na wschód. Tracimy reputację. Komentarze w mediach są na granicy ironii. Na szczęście ostatnie informacje i obrazki z licznych manifestacji pokazują, że „Jeszcze Polska nie zginęła” — mówi dziennikarzom plastyk, mieszkający stale w Hiszpanii.
Trudno mu odmówić racji. Chociażby stosunek jedynie słusznej zmiany do OFE jest tu najlepszym dowodem z ostatnich godzin. To co się teraz nazywa oddawaniem pieniędzy Polakom, poprzednio było kradzieżą dla łatania budżetu.
Komuna również zdefiniowała na nowo stare, szacowne pojęcia, od słowa “towarzysz” poczynając. Skończyła na śmietniku. Kiepski sobie dobrozmieńcy ustanowili wzorzec.

1 komentarz:

  1. Your method of explaining the whole thing in this paragraph is in fact
    good, every one be able to simply understand it, Thanks a lot.

    OdpowiedzUsuń

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.