Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Klęski

Sławomir Broniarz uważa, że jego związek przegrał z krowami i świniami. Myli się, bo “gadzina” też została oszukana i na obiecane 500+ ma szansę dopiero w 2021 roku. Pod warunkiem jednakowoż, że dobrozmienni negocjatorzy rzecz umówią z Unią, gdzie jak wiadomo mają dotąd stosunek sukcesów do porażek jak 1:27.
Nauczyciele zaś przegrali ze swoim związkiem, “Solidarnością”. On nie tylko pozostawił ich sobie, przyjmując rządowe propozycje, ale też wcześniej paraliżował protesty pracowników sądów i prokuratury, przed każdymi negocjacjami stawiając znacznie obniżone warunki. Można powiedzieć, że zszedł z piedestału, na którym się pysznili pogromcy komuny i przeobraził się w taran władzy przeciwko pracownikom.
Przegrali też mieszkańcy Kadzidła, w którym się odbyła konwencja PiS-u, sugerująca przychylność tamtejszych wyborców dla dobrej zmiany i gdzie ogłoszono program świnia+, tucznik+, czy jakoś tak. Kadzidlanie niedawno w pierwszej kadencji wybrali swego wójta, z zawodu nauczyciela, mimo że mieli alternatywę w postaci kandydatki Zjednoczonej Prawicy. Dali tym samym wyraz temu, co myślą o populistach.
Przegrały też władze, bo strajk się jednak odbędzie. W tej sytuacji jest jasne, dlaczego pani minister edukacji klnie jak szewc — przecież nie jak pierwszy sort. W końcu rząd, który postawił na innowacyjność i jednocześnie walczy z nauczycielami to ewenement (Jerzy Buzek).
Przegrał też PiS, bo w całej Polsce powstał ruch rodziców, organizujących opiekę dla swych dzieci na czas strajku. Obiektywnie jest skierowany przeciwko dobrej zmianie i stanowi kolejny przejaw obywatelskiego zmysłu Polaków, który kiedyś stworzył “Solidarność”. Tę prawdziwą. Wczoraj też odbyło się wiele demonstracji solidarności(sic!) z nauczycielami.
Sławomir Broniarz więc jednak wygrał, chociaż na zupełnie innym polu, niż zamierzał.

1 komentarz:

 1. Obywatelskiego zmysłu??Rodzice ?
  Gdy im znów jałmużnę proponują !
  Przecież oni/rodzice,obywatele, w swej masie/ nie widzą ze ich traktuje się jak żebraków."Suweren"krzyczy o "podniesieniu godności"Bo "godność" mu przywrócili
  Tyle ze nie zauważa, bo jak ma zauważyć, że nad jego godnością "czuwają" i jego godność kontrolują różne tam Centralne Biura Antykorupcyjne,Centralne Biura Śledcze, Urzędy Skarbowe wraz ze swoja Policja Skarbową.Prokuratorzy wraz ze swoimi "świadkami koronnymi" i ostatnio "sąsiadem sygnalistą"Gdy promowane są donosy i bezkarność donosicieli.Kto wie ile jeszcze"amtów"czuwa nad godnością ??Gdy ten któremu cale dorosłe życie przyświecała dewiza "kupić sprzedać.zaperd - lic"i żadną pracą się nie skala/no chyba ze dorywcza/dziś się cieszy ze dostanie i na pierwsze a jego nadobna zona znów porzuci kolejna prace bo dostanie emeryturę społeczną.Bo jej się należy.I oni dziś krzyczeć będą skandal bo my musimy te dzieci pilnować zamiast wysłać do szkoły czy przedszkola.Nawet piwko wydoić spokojnie nie można tylko baczyć na gówniarzy.
  I oni podniosą największy krzyk !!Zobaczycie to w TVP

  OdpowiedzUsuń