Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

poniedziałek, 11 czerwca 2018

Emulacyje

Kto stoi w korkach? Piłkarz. Takie dowcipy padają w Opolu. Dla “dorodnej polskiej młodzieży” to oczywiste. Nie wiedzieć więc czemu rzecz jest przedmiotem wtórnych dowcipów, tym razem szydzących z opowiadacza rzeczonego wica. Przecież odzyskane Opole nie jest dla szyderców, kontestujących jedynie słuszną linię partii i rządu.
A kontuzjowany niedawno i stale obserwowany przez media piłkarz jeździ już samochodem, wozi nawet małżonkę, czyli może również stać we wspomnianych korkach, nawet biegać w nich po boisku. I nasze mundialowe szanse rosną, bo dobry to zawodnik. Tak to sport naprawia reputację festiwalu. Honorowe chłopaki, przerwano występy na czas transmisji ich meczu, zwracają dług.
Nadchodzą mistrzostwa świata w piłce nożnej. Niezwykle to ważny element propagandy sukcesu. Zarówno ekipa Gierka jak i Jaruzelskiego czerpała z mistrzostw garściami. Wprawdzie na trybunach pojawiały się transparenty zakazanej w osiemdziesiątych latach “Solidarności”, nawet reżimowa telewizja nie mogła się ustrzec ich pokazywania, ale ogólnie to Jaruzelski podejmował zawodników po powrocie z Mundialu i pysznił się ich blaskiem. Obce zaś nacje uznawały wyższość naszej piłki i ...przysyłały dary.
Furda więc zadłużenie, przepychanki z prawnikami, artykuł 7. Traktatu Europejskiego, czy nawet zmniejszone dotacje dla wsi. Drobiazg, że naszego prezydenta w Ameryce podejmuje tylko burmistrz podrzędnego miasta, w innych wypadkach musi się zadowolić towarzystwem dygnitarzy mniej eksponowanych w pragmatyce urzędniczej. Idą mistrzostwa i nasi znowu dadzą z siebie wszystko.
Niechże więc naszym piłkarzom przypadną same sukcesy, chociaż niczego to nie wyjaśni. Ani nie poprawi naszego wizerunku w świecie, ani nie zmniejszy naszego długu. Tylko że PO i PSL sprawiedliwie zapiszą sobie ich sukcesy na korzyść. W końcu to oni zbudowali Orliki, ogólnodostępne obiekty sportowe, gdzie młodzież się może masowo zaznajamiać z tajnikami sprawnego kopania piłki.
Aliści i dowcipy o piłce i piłkarzach wzbogacą swój repertuar, co niewątpliwie podniesie popularność naszych zawodników. I bardzo dobrze. Bo znakomite to chłopaki.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza