Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

czwartek, 7 czerwca 2018

Zmiłowanie

Joanna Mucha w TVN24 nazwała przedwczoraj infantylnym plan likwidacji terroryzmu autorstwa zawieszonego już posła PiS. Oto dzielny ów tropiciel “źdźbła w oku bliźniego” oznajmił swej wybrance, że wyłapie terrorystów i osadzi w jakimś specjalnie wynajętym afrykańskim miasteczku, gdzie potulnie będą tkwić ad mortem defaecatam. Rzecz musiała zrobić piorunujące wrażenie na dziewczynie, co nie znalazła w planie żadnych wad.
Centralny Port Komunikacyjny, przed którym już podobno drżą Niemcy, wygląda bardzo podobnie. Od podstaw bowiem zbudujemy na łódzkich równinach drugi Berlin - Brandenburg, ale bez pieniędzy, planu, nade wszystko możliwości samospłaty międzynarodowego węzła komunikacyjnego wśród żytem dotąd słynących pól państwa, skłóconego ze wszystkimi sąsiadami.
Równie realistycznie się prezentuje przerobienie Elbląga na drugi Gdańsk, poprzez przekopanie Mierzei Wiślanej dla barek o zanurzeniu 4 metrów. Niepokorne Trójmiasto (zarząd województwa negatywnie ocenił przekop) drży niczym centrum Niemiec przed zemstą epigonów tych, co odrzucili drugi rurociąg jamalski i teraz bezsilnie wykrzykują przeciwko drugiej już nitce rurociągu bałtyckiego.
Były też miliony autostrad i tysiące mieszkań, zawstydzająca reforma sądownictwa, jeden, trzy lub mnogie eksplozje termobarycznej mgły w pyle helowym, zwycięsko jest realizowana odbudowa Stoczni Szczecińskiej, a naprawdę wyszło sponiewieranie powszechnie dawniej szanowanych wartości. Prawdy nade wszystko.
– Po raz pierwszy mamy rząd zwykłych ludzi – tak mniej więcej wczoraj pani prezenterka pazurków uzasadniała konieczność merytorycznej współpracy z PiS-em, zamiast reagowania na jego pomysły opozycyjnym krytykanctwem. Zrobiła to natychmiast po merytorycznym zapytaniu, skierowanym do opozycji: “Czyje interesy reprezentujecie?”
Pani Mucha najwyraźniej antycypowała to wezwanie i nie rozszerzała już na całą formację recepty pomysłowego posła. Chrześcijańskie miłosierdzie mimo wszystko u nas nie wygasło.

1 komentarz:

  1. Oj tam !!
    My wiemy iz "Zalew" jest płytki Ale my "dobra zmiana bo biało czerwona" jako kolejny etap położymy szyny na dnie zalewu i statki będziemy przeciągali"było juz Tiry na tory" będzie i to Z takim samym skutkiem

    OdpowiedzUsuń