Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

sobota, 16 czerwca 2018

Reguła

Wybudowali cywilną strzelnicę za 2 mln (MON dał 1.75 mln), żeby terytorialsi mogli ćwiczyć. Sztab Generalny WP zabronił tam ćwiczyć, bo żołnierz może strzelać tylko na strzelnicy wojskowej. Czy to nie jest państwo z dykty? [Piotr Leski. Twitter]
Całą strategię PiS-u pokazano w serialu “Ranczo”, dodając tylko dwuznaczne zakończenie serialu. Cyniczny politykier dochodzi tam do władzy na plecach ludu, sugerując że jego właśnie dobro ma na względzie. Rozdaje wprawdzie stanowiska swoim poplecznikom, ale oni się wzdragają przed czerpaniem z tego osobistych korzyści. Na tym opowieść się kończy.
Realna partia uczciwości zdobyła władzę tym samym sposobem, co serialowa, ale w dalszym postępowaniu nie brzydzi się niczym. Prawie. Po piętach depcze jej bowiem socjalistyczna konkurencja. Partia Razem organizuje zbiórkę podpisów pod projektem ustawy, skracającym czas pracy do 35 godzin tygodniowo, przy zachowaniu dotychczasowego wynagrodzenia. Też są powściągliwi, bo przecież mogliby żądać zakazu zatrudniania ludzi.
W rezultacie wyborczego zwycięstwa ci, którzy odpowiednio gorliwie kochają PiS, cieszą się przywilejami i dotacjami. Szczególnie uhonorowani urzędami. Może z jednym wyjątkiem, bankrutująca firma windykacyjna, która wykupiła złe kredyty od państwowych banków i rozprowadziła liczne obligacje daremnie się powołuje na swoje zasługi w dziele wspierania dobrej zmiany. Może jest tylko na razie pozbawiana pomocy, ale o jej staraniach dowiedziała się opozycja i rozkręca awanturę. Tysiące więc tych, co uwierzyli w złoty interes mogą stracić pieniądze.
Także słynne ośmiorniczki sprzed lat znalazły swój aktualny odpowiednik. Krewetki. Prawie ćwierć tony tego specjału zamówił marszałek Sejmu obecnej kadencji dla sejmowej restauracji. Podobnie jak osławione głowonogi nie mają one opinii skromnego jadła.
Bo wszystko tu jest tak, jak z tą strzelnicą. Jedni płacą za budowę, drudzy zabraniają z niej korzystać. Wszyscy zaś są urzędnikami twórców całej intrygi. Nic więc dziwnego, że lud się nie może połapać w tym kogo i dlaczego popiera.

1 komentarz:

  1. Sztab Generalny WP zabronił tam ćwiczyć
    Widać iż "reforma" Macierewicza w wojsku nie była skuteczna.Zwolnic do cywila jeszcze kilku a zrozumieją!!Na co wojsku Sztab Generalny ??
    Napoleon był kapralem a wygrywał.
    Ostrzelają przy tym kilka domów zranią ludzi to miejscowa ludność ich pogoni,I koniec ze strzelnicą"głos ludu głosem Boga"

    OdpowiedzUsuń