Liczba wyświetleń w zeszłym tygodniu

czwartek, 9 listopada 2017

Roszady

Paweł Kukiz chyba bezwiednie oddaje PiS-owi, co mu zabrał w kampanii wyborczej. Szef frakcji narodowej i prezes stowarzyszenia Endecja z jego formacji ma przejść do koła Wolni i Solidarni. Nie wprost do PiS-u, bo może jest przeciwny partiokracji, którą zwalczają kukizowcy. Jego bowiem dotychczasowy szef postąpił wedle najgorszych wzorców partyjniactwa i wykpił rzeczonego apostatę. Dlatego ów wstąpi do ugrupowania stworzonego przez Kornela Morawieckiego.
I tak krok po kroku oddala się od PiS-u groźba utraty większości, co dotąd napawało nadzieją opozycję, oczekującą samoistnego rozwiązania problemu, jaki ma z ponownym przejęciem władzy. Bo nowe ugrupowanie kolejnego apostaty ma opinię przedsionka partii rządzącej. Kiedy więc by nastąpiło jakieś przesilenie, może liczyć na dodatkowe głosy tych, których by odmówili nieprzewidywalni dosyć kukizowcy.
Tyle tylko, że Prawo i Sprawiedliwość wyzbyło się inteligentów a pozyskuje osoby niezbyt dobrze zaznajomione z realiami polityki, historii, w ogóle pasujące raczej do partii zwalczającej wykształciuchów. Z jednej strony zapewnia to jednolitość postaw, plebejską pryncypialność i takież posłuszeństwo wobec wodza, z drugiej jednak nie wzmacnia merytorycznie jej zasobów ludzkich.
Niedawno media obiegła nowina o dwóch posłach PO, którzy w zamian za godność wiceministrów mieli się godzić na przejście do PiS-u. Teraz jakoś o nich cicho. Albo więc była to kaczka dziennikarska, albo oferowano zbyt mało. Może wstrzymano negocjacje oczekując deklaracji od innych kandydatów, którzy nie mają takich oczekiwań, jak ci wstrętni inteligenci co uwierzyli, że “na bezrybiu i rak ryba”?
Najbliższy czas pokaże, co się dzieje. Chociaż nietrudno sobie wyobrazić rozczarowanie najwierniejszych wyznawców ideologii, kiedy by się okazało, że w awansach wyprzedzają ich nawróceni grzesznicy. Tym bardziej, że sami nie mają szans na transfer, bo przecież nikt im nie otworzy ramion.

No, chyba że SLD zechce mieć swoje koło w Sejmie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepraszam, ale nie odpowiadam na komentarze, bo odpowiedzi się nie pojawiają.